Aymazlık - Olumlamalar
Pratik Muhakeme Yeteneği - Hayatın Getirdiği Yanlışlar - Aymazlık - Olumlamalar - Olumlama Hakkında

Her zaman içimdeki SONSUZ kaynakla birlikte olduğumu bilirim.

Benim asıl zenginliğim işte ona sahip olmamdır diyemiyorsanız;

İmitasyon yani taklityani sahteyani inandırıcılığı olmayan cümleler meramınızı anlatmanıza yetmediği gibişişirilmiş geri dönüş beklentisinden ötürüde sizi aymaz konumuna düşürür.

Dünyanın en zeki matematikçilerinden birine 2+2 kaç eder demişleroturup kağıt kalem alarak hesap yapmış diye bir tevatür vardır.

Bizim taleplerimizin dillendirilmesinde yada bize aktarılan taleplerin cevaplandırılmasında pratik muhakeme yeteneğimizi kullanmak yerine;

O yaşımıza kadar öğretilmiş ve öğrenilmiş davranış kalıplarıyla otomatiğe bağlanırsaksonuçlarından da önemsenmemizi beklersek hayal kırıklığından da öte ihanete uğramış gibi hissederiz kendimizi.

Hak ettiğiniz yaşamı size sağlayabilecek tek insan sizsiniz!

Beğenilerinizin ihtiyaçlarınızın-iyinin kötünün zorlama olmadankolaycacık farkına varamadığınız sürecesizden beklendiğini sandığınız davranış-düşünce kalıplarına sığınırsınız.

Zannetmek sanmak üzerine bir hayat kuruyor ve neyi nasıl zannediyorsanız onu yaşıyorsanız;

Hayal kırıklıkları ve ihanete uğradığınızla ilgili inançlarınız oluşur ve sizi olduğunuzdan olmanız gerektiğinden hırçın küskün ve silik hale getirir.

‘’Kendilerine acıyan kendilerini hayatın haksızlıklarına uğramış iyi insanlar olarak görenler başlarına gelenleri HAK etmediklerini düşünenler hiçbir zaman yürekten savaş veremeyeceklerdir. Kendilerine karşı ACIMASIZ davranıp dünyanın adaletsizliğinden kendilerini sorumlu tutanlar yaptıkları işlerde yalnızca kötülük görenler yaşamlarından asla tad alamayacaklardır’’

İçinizdeki büyük bilgeyisonsuz kaynağı dinleyecek dinginliğehuzura sahip olmadığınız sürece sizde olan yeteneklere ve güce de sahip olamazsınız.

Başkalarının beklediğisizin zannettiğiniz bir yaşamla ömrünüzü heba edersiniz.

Melankolikarabeskağlak düşünceleri sizinmişsizin kişiliğinizmiş gibi kabullenirfarkına varmadan sadaka kabul edendirenmeyendik durmayanyaşamındaki iyileri görmeyen AYMAZ olur çıkarsınız.

Yada;

Sizin öğrenmiş olduğunuz siyah/beyaz kıstaslarınızla iyi ve kötü olarak tartıp etiketlediğiniz yaşanmışlıklardan kendinizi suçlayacak sonuçlar çıkarırdövünürsünüz.

Aynada gözlerinizin içine baktığınızdagöz bebeklerinizde size bakan mükemmel varlığın ışığını görün!

Zannetmekten bilgilenmeden fikir sahibi olmaktan sıyrılın/kurtulun.

Sevdiklerinizin görevlerini onların adına yüklenmeyin fakat onlara yardım etmek için hazır bekleyinyeri geldikçe ve hakkettikleri oranda yardım edin.

Aynı şekilde sizde hak etmediğiniz bir şeyi onlardan talep etmeyin.

Kendi yaşam sorumluluğunuzu üzerinize alma görevinizi hiçbir sebeple ertelemeyin.

Herkesin kendi YANLIŞLARINI yaşamaya hakkı olduğunu unutmayın.

Çünkü yanlışlar olgunlaştırır.

Sizin en büyük göreviniz kendi haklarınıza sahip çıkmak ve başkalarının haklarına saygı duymakher gününüzü neşe-mutluluk ve kahkahayla doldurmaktır.