Kontak
Eğitim Kurumlarının Kişiliğe Katkıları - Sorumlu Büyükler ve Çevre Faktörü - Hırs ve Kişilik Bozukluğu - Pratik Yaşam

Kontağı ne zaman çevirmiş ne zaman çalıştırmaya başlamıştı hatırlamıyordu!

Ayakları gaz pedalına ulaştığından bu yana gaza basıyor bir yandan da fren pedalına köküne kadar basınç uyguluyordu. Motorun ritmini dinliyor yokuş yukarı gider gibi motoru inim inim inletiyor kimle olduğunu bilmediği bir yarışta gibi gaza bastıkça hız yaptığını sanıyordu!

Açlık-tokluk nedir bilmiyor uyku-uyanıklık onu ilgilendirmiyordu. Uykusunu da-diğer ihtiyaçlarını da aynı yerde hallediyordu.

Tüm dünyanın içinde bulunduğu yer olduğunu sanıyor çevresinde yaşananları film setinde arka planda gösterilen sinema oyunu gibi izliyordu.

Egzoz dumanının içinde bulunduğu ortama sinsice sızdığını fark etmediğinden asabiliğini-gözlerinin fersizliğini ve bir sürü görünür ağrazını olağan sayıyordu.

Motor sonuna kadar gaz pedalına ve fren pedalına basıldığından aşırı ısınıyor hararet yapıyor ve olması gerekenden çok yakıt tüketiyordu.

İçinde bulunduğu şeyin ne olduğunu neler yapabildiğini hiç merak etmemişti. Tek bildiği gaza basmaktı. Nasıl bakım yapılır bakım yapmak gereklimidir nasıl temiz tutulur hiç öğrenmemişti.

ONUN BİLDİĞİ TEK ŞEY; BİR ŞEYİ YÖNETİYORDU.

Ya da yönettiğini sanıyordu.

At gözlüğü taktığını hiç fark etmemişti. Yalnız o gözlüğün izin verdiği şeyleri ve yerleri görüyordu. Gördüklerinin arasında bu aletin gaz ve fren pedalından başka aksamları yoktu. Kazara başka aksamların sülüeti görüş alanına girer gibi yapsa buğulu görüntüden bir şey anlamıyor buna bir tanım getiremiyordu.

Eğreti iliştiği koltukta bir yerleri tutulmuş sızan gaz sağlığını gözle görülür bozmuş yinede banamasın dememişti.

Alet bu kadar yerinde saymaya ve bu kadar yüksek gaz yüklenmesine dayanamaz hale gelmiş arızalar baş göstermişti.

Akıl/ruh ve beden sağlığına hitap eden HASTAHANELER işte yaşamının/düşüncelerinin efendisi olmayan-yönetip kullanamayanların ağlama duvarı mümkünse sağaltım merkezleridir.

İçinde bulunduğu anatomik ve ruhsal/zihinsel yapı hakkında hiçbir şey bilmeden/nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgilenmeden sadece HIRS ve hız yapan insanlar kullana bilecekleri mucizeler yaratan fonksiyonel yapılardan bihaber hayatı-çevresindekileri-tanrıyı-yaşadıklarını suçlar.

Gereksiz zamanlarda aracı stop etmek gerektiğini hem gaz verip hem frene basmamak gerektiğini yağına suyuna bakmak gerektiğini her aksamının temiz tutulması gerektiğini bilenlerin hem aracın uzun ömürlü olmasını(hizmete uzun yıllar devam etmesini) sağladığını trafikte(yaşamda)kendi sağlıklarını korudukları kadar başkalarının da hayatlarını karartmadıklarını trafik(yaşam)pratiği olanlar bilirler.

Anne karnından itibaren gıcır gıcır bir otomobile sahip olan âdemoğluna bu otomobili kullanmayı öğreten yakın çevresi sorumlu büyükler ve eğitim kurumları ne kadar önemli bir şey yaptıklarının farkında olur konuyu ciddiye alırsa elde edilecek sonuçta o kadar muhteşem olur.