Özgeçmişinizi çalışmak istediğiniz şirkete göndermek genelde onların üerinde akılda kalır bir etki yaratmak için attığınız ilk adımdır. Bu yüzden sizinkinin yeteri kadar ilgi çekmesi ve mükemmel olması gerekiyor. İlgili kişiler sadece özgeçmişinize bakmıyor bu yüzden sizinkinin rakip özgeçmişlerden ayrılması ve tek başına neredeyse bir eser olması gerekiyor. Bir çok şirket özgeçmiş tasarımıyla pek ilgilenmez okuması kolay beyaz fon üzerine siyah renkte Arial fontla yazılmış klasik tarza özgeçmiş ister.

Demek istediğimiz eğer grafikle ilgili bir işe başvuruyorsanız özgeçmişinizin yaratıcılığınızı yansıtması ilgili kişileri etkilemesi ve tasarım kabiliyetlerinizi göstermesi açısından oldukça önemlidir.

Velev ki deli gibi iş arayan bir tasarımcıysanız şöyle bir titreyin ve kendinize gelin ilham kaynaklarınızı sonuna kadar açın ve hayal gücünüzün sınırlarını zorlayın. İstediğiniz işe giden yolda size yardımcı olmak için tasarımcılar tarafından kullanılan 25 gerçekten etkileyici ve eşsiz özgeçmiş örneklerini topladık. Bu fikirlerin size ilham vereceğini düşünüyoruz.