mutluluğun altın sırları - mutlu olmak için neler yapılmalı - mutluluk

Mutluluğun ve Mutlu Olabilmenin Basit Sırları


Kişisel gelişim Konulu Yazılarımızda bugün sizlere Mutluluğun ve Mutlu Olmanın Basit ve Kolay yollarını kısaca sunuyoruz.Ama şunu unutmamakta yarar varki mutluluk insanların içinde ve yüzündeki gülümseyişteki gizlidir. Gelin hayata biraz daha gülümseyerek bakın sabretmeyi ve sinirlenmeden olaylara bakmayı öğrenin. Neyse duyuyorum çok konuşma dediğinizi. Ben susuyorum artık uzman görüşü sunalım size.


Huffington Post blogger Joe Robinson son Rochester Üniversitesi bilim adamları son araştırmasında mutsuzluğun üç temel psikolojik ihtiyaçlarından kaynaklandığını açıkladı.


İŞTE MUTLULUĞUN ÜÇ SIRRI


Bağımsız olma: Bireylerin ev veya iş ortamlarında birilerinin baskısı altında olmadan özgürce kendi iradelerince hareket etmek istemeleri mutlu olmalarını sağlıyor.


Yetkinlik yani yeterlilik: Bireyin hayatında bir şeylere başlaması ve kendini yetenekli görmesi onun için ikinci en büyük mutluluk kaynağı.


İlişkiler: Başkalarıyla kurduğu samimi ilişkiler hayatını olumlu yönde etkiler onu daha mutlu kılar.


Tabi ki mutluluk nedenleri herkes için çok farklı olabilir. Ancak bu üçünden biri eksik olduğunda kendinizi mutsuz hissedebilirsiniz