Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #6
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Göçmenler haddini bilsin..

  11 Mart 2012 11:01:21
  Ekranlarımızdan etnik kliseler hiç eksik olmuyor. Reklamlar diziler hepsi mavi gözlü sarışın oyucularla dolu. Oysa Avustralya'da sokağa çıktığınızda her ırktan insan rengarenk bir görüntü sunuyor. Ancak işini sağlama bağlamak isteyen yapımcı ve reklamcılar TV'de bize pespembe bir hayal dünyası sunmaya devam ediyor.

  Hint kökenli oyuncu ancak taksi şöförü rolünde oynayabiliyor. Sadece kendi alt kültürünü yansıtmasına izin var. Hastaneye gittiğinizde karşınıza çıkacak 3-4 doktordan biri Hintli olmasına rağmen doktor rolü gerektiğinde Hintli aktör akla gelmiyor.

  Reyting endişesi falan demeyin. Göçmenlere verilen ırkçı mesaj çok açık. “Toplumun marjinal kesimlerinde kalmaya devam edin. Ön planda gösterilmeyi bekleyerek havalara girmeyin..”.
 2. #7
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Dev aynasında toplum etkinlikleri

  17 Mart 2012 13:50:39
  Bugünlerde Avustralya'daki toplumumuzda bir "tenis turnuvası" kavgası veriliyor. Konu birkaç yıldır düzenlenmeye çalışılan "Gallipoli Youth Cup" isimli bir tenis turnuvası. Buradaki gençlerimiz arasında tenisci kaynıyormuş gibi. Düzenlensin birşey dediğimiz yok. Aynı kişilerin bir önceki organizasyonuna bakıyorsunuz: "ANZAC Legends Cup"..

  Bir aralar Türkiye’de “Atatürk kebap salonu” gibi yerler açılmasın diye yasalar çıkarıldıydı. Bu ülkede ise yasak getirmek zor. Ancak “Gelibolu” ya da “ANZAC gibi saygın ünvanlar da böylesine uluorta kullanılmamalı. Bu isimler altında bir etkinlik yapılacaksa toplumun genelinde büyük ilgi uyandırması karşılaşmaların tıklım tıklım dolu tribünler önünde saygın spor merkezlerinde yapılması ve medyada ciddi bir şekilde yer bulması gerekir.

  Bu düzeye erişmesi şüpheli etkinlikler daha iddiasız isimler altında yapılırsa daha iyi olacak; yoksa aşağıdaki karikatüre dönecek işler..
 3. #8
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Devletin Nevroz ateşi dış temsilciliklerde neden yakılmıyor?

  24 Mart 2012 12:17:17  Türkiye'de devletin "öyle yapılmaz böyle yapılır" diyerek 90'lı yıllardan beri keşfettiği Nevroz bayramı neden yavru vatan Kıbrıs ve dış temsilciliklerimizde de kutlanmıyor? Avustralya'da mevsimlerin ters olmasından dolayı ilkbahar 21 Eylül 2012 tarihinde başlayacak. Yarıküreler arasındaki bu uyumsuzluğun giderilerek "Türk bayramı" Nevroz'un Avustralya'da da kutlanabilmesi için uyarımızı buradan yapıyoruz!

  21 Eylül’de Melbourne Federation Square alanında belediyeden izin alınarak dev bir Nevroz ateşi yakılmalı. Konsolos vatandaş temsilcisi ve dernek başkanları Eyalet başbakanını temsilen gelen bir “junior” milletvekili ile elele vermeli. Bu ekibin hep birlikte ateşin üstünden atlayacakları günü bekliyoruz.
 4. #9
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İsmi "güzel" olmayanlar doğrudan çöp sepetine!

  02 Nisan 2012 02:55:49

  Kimsenin konuşmaya cesaret edemediği ve üzerinde pek araştırma yapılmayan kanıtlar sunulamayan bir konu bu. Oysa Avustralya'daki toplum üyelerimizi öteden beri endişelendiriyor: ismi İngilizce kökenli olmayan ve özellikle Müslüman bir toplumu çağrıştıran adaylar iş başvurularında bir türlü başarılı olamıyor. Türkiye kökenli ailelerin ikinci kuşak çocukları arasında ismini değiştirdikten sonra iş bulabilenler bir hayli fazla.

  İstihdamda fırsat eşitliği politikaları bazı devlet kurumlarında geçerliliğini korurken özel teşebbüsdeki eleman alımı uygulamalarının istenildiği düzeyde olmadığı çok açık.

  Gençlerimizin geleceğinin önyargılar ile kıyıma uğradığı o anları bir fotoğraf ile belgelemek mümkün değil. Hiç olmazsa karikatür olarak gösterelim dedik..
 5. #10
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Batılı cömert Afrikalı muhtaç olduğu sürece eyvallah..
  10 Nisan 2012 08:30:01
  Bir deri bir kemik haldeki Afrika'lı çocuklarla poz veren ünlüleri görmek insana baygınlık veriyor. Herkesi zavallı aç çocuklara yardıma çağıran bu "duyarlı sorumluluk sahibi" sanatçılar milyarlarca insana nasıl hakaret ettiğinin farkında bile değil. Yaptıkları iş insanlığın beynine yüzyıllardır nakşedilmiş olan ırkçılığı yeniden tazelemek.

  Refahı yüzünden okunan beyaz ırktan insan ile muhtaç haldeki zenci imajı kafası hala sömürgecilik döneminde patinaj yapanların tam da görmek istediği görüntü. Misyoner mantığı bu iki ırkı eşit bir konumda algılamak istemiyor.

  Bunu tam tersine çevirmek aşağıdaki çizimde olduğu gibi çok kolay. “Muhtaç durumdaki Avrupa’lının yardımına koşun!. Siz de bir fark yaratın” gibisinden ufacık bir beyin cimnastiğine hepimizin ihtiyacı var.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş