Dergilerin Gezi Kapakları

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


Penguen #duranadam İçin Nöbette

Taksim Gezi parkı eylemleri bitti derken bugün hayli ilginç bir eylem yaşanıyor. Mimar Sinan Üniversitesi'nde Yüksek lisans yapan uluslararası koreograf / sanatçı Erdem Gündüz Taksim Meydanı'nda saat 20.30 civarlarında "Duran Adam" direnişine başladı. Twitter'da #duranadam hashtag'i hızla yayıldı ve TT oldu. Polis ne olduğunu anlamıyor ve ellerini cebinden çıkartıp ceplerini daha sonra çantasını arıyor.

Hava kararsa da eylemine devam ediyor. Penguen çizeri Selçuk Erdem de Gezi Direnişi’nin sembolü olan CNN Türk’te yayınlanan Penguen belgeseline de gönderme yaparak #duranadam için su ve petibör’ünü sırt çantasına alıp nöbete başlayan bir penguen çizdi.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Erdoğan ve TOMA'lar Karikatür Konusu Oldu

Guardian gazetesinin usta çizeri Steve Bell'in bugünkü karikatürünün konusu Türkiye'de yaşanan protestolarda ve eylemlerde polisin orantısız güç kullanması ve müdahalelerde kullanılan TOMA'lar.Bell'in karikatüründe arka planda bir gaz bulutunun içinde elleri coplu polislerin siluetinin görüldüğü karikatürde Başbakan Erdoğan Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı TOMA olarak resmedilmiş.

Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Yaka Paça Gözaltı Uykusuz’un Kapağında!

Gezi Parkı eylemcilerine destek için Adliye’de eylem yapan ve aynı muameleye maruz kalan avukatlar haftalık mizah dergisi Uykusuz’un bu haftaki kapağında yer aldı. Polis şiddetine maruz kalan ve gözaltına alınan Gezi Parkı eylemcilerine destek için Adliye’de eylem yapan ve aynı muameleye maruz kalan ve gözaltına alınına 73 avukat kapağa işte böyle yansıdı.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]
Gezi Parkı Direnişi

Gezi Parkı direnişini Leman'da kapağına taşıdı. Redhack'in canlı yayına katılımı derginin gündemindeydi.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


'Taksim Benim İstanbul Benim'

Haftalık mizah dergilerinin gündeminde yine 'Gezi Parkı' var. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Topçu Kışlası konusunda geri adım atmaması mizah dergisinin kapağında. Mizah dergilerinin gündeminde de Gezi Parkı direnişi var.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


O Ceket Penguen'e Kapak Oldu

Başbakan Erdoğan'ın Ankara'da giydiği kareli ceketi Penguen'e kapak oldu. Haftalık mizah dergisi Penguen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Gezi Parkı iler ilgili yaptığı bir açıklamada: "anladığınız dilden yanıt veririz" sözünü kapağına taşıdı. Kapakta dikkat çeken bir ayrıntı ise Başbakan Erdoğan’ın sosyal medyada çok konuşulan kareli ceketi..Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]

Twitter Denilen Bir Bela

Taksim Gezi Parkı eylemleriyle başlayan son olayları Leman dergisi de kapağına taşıdı. Başbakan Erdoğan'ın ''Twitter denilen bir bela var yalanın daniskası burada'' sözlerini kapak yapan dergi mesajını böyle verdi.

Leş Gibi Özgürlük...

Taksim Gezi Parkı eylemleriyle başlayan son olaylar Gırgır dergisinin kapağında. Gezi Parkı direnişi mizah dergilerinin de gündeminde. Gırgır'ın kapağında biber gazı ve Başbakan Erdoğan var. Polisin Gezi Parkı direnişçilerine yönelik biber gazlı ve tazyikli su müdahalesini kapağına Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı koyarak eleştirdi. Gırgır kapağında "Leş gibi özgürlük kokuyo!" yazmayı da ihmal etmedi.
OLİMPİYAT

Ve Gırgır dergisinin geçtiğimiz haftaya damga vuran kapağı. AB Bakanı Egemen Bağış'ın "Türkiye Olimpiyat'ı kazanamazsa sorumlusu Gezi Parkı eylemcileri olur" açıklamasının ardından Gırgır dergisi bu kapakla çıktı.
ALINTIDIR.