“İcat çıkar sağlık olsun”

Hipertansiyonun erken teşhisine ve kontrol altında tutulmasına dikkat çekmek isteyen Türk Kardiyoloji Derneği'nin organize ettiği “hipertansiyon avcıları” yarışmasına başvuru süresi uzatıldı.

İSTANBUL - “İcat çıkar sağlık olsun” sloganı ile yola çıkan yarışma; hem hipertansiyon hastalarının tedavisinin daha iyi sağlanması hem de hasta yakınlarında kan basıncı kontrol bilinci geliştirilmesi amacıyla düzenleniyor.
Yarışma jürisinden isimlerin katılımları ile Bahçeşehir Marmara ve Kadir Has üniversitelerinin Güzel Sanatlar Fakültelerinde düzenlenen söyleşilerle öğrencilere tanıtılan yarışmada; jürinin değerlendirmesi sonucunda seçilecek olan ilk 20 eser Hipertansiyon Avcıları adresinde yayınlanarak halk oylamasına açılacak.

Yarışmada katılımcılardan ailelerinde ve çevrelerinde bulunan hipertansiyon hastası yakınları için doktorlarının önerdikleri tedavilerini düzenli olarak uygulamalarını sağlayacak icatlar / fikirler geliştirmeleri isteniyor. Yarışmaya çizim fotoğraf fotokolaj vb. farklı görsel uygulamalarla katılmak mümkün.

Başvuru süresinin 31 Ocak 2013 tarihine kadar uzatıldığı yarışma ile ilgili bilgilere Hipertansiyon Avcıları web sitesinden ve apps.facebook.com/hipertansiyon sayfasından ulaşılıyor.


Kaynak