yedi göller

Yedigöller Bolu ilinde bulunan saklı cennetlerden biridir. Özellikle sonbahar resimleri meraklısı fotograf sanatcılarının çok iyi bildigi bir yer olan Yedigöller havzası kayan kütlelerin vadilerin önünü kapatması sonucu oluşan yüzeysel ve yer altı akışıyla birbirine bağlı kuzeyden güneye doğru sıralanmış 7 adet gölden oluşmuştur. Bu göllerin isimleri: Sazlıgöl İncegöl Küçükgöl Deringöl Büyükgöl Kurugöl ve Seringöl’dür. Sonbahar ve kış mevsimlerinde ağaçların turuncu ile kızıl arasında dolaşan rengi göllerin üzerine yansıdıgında büyüleyici bir manzara göze çarpmaktadır. Bu manzara resimlerini görmek için resimler kısmına bakabilirsiniz.

Sessiz ve sakin tabiatı güzel manzaralarıfarklı arazi şekilleri şelaleleri yürüyüş yolları çeşitli cins ve türde bitki ve ağaçlarla süslü çevresiyle mükemmel bir piknik dinlenme sakinlik ferahlık fotoğraf çekme spor yapma kamp çadır kurma yeri olan Yedigöller'e en uygun ziyaret zamanı nisan mayıs ayları denebilir.
Yedigöller parkı 238 adet farklı bitki türünü içermektedir ve ülkemizdeki en güzel karışık doğal ormanlarına sahiptir. Kamping için çok uygun olan Yedigöller içerisinde Orman Bakanlıgı tesislerinden 40 yatak kapasitesine sahip bungalov evleri bulunmaktadır. Burada kalmak isterseniz öncelikle rezervasyonunuzu yaptırmalısınız Rezervasyon Tel: 0.312.2126300 / 2266