Tokat Kaplıcaları

Sulusaray Kaplıcaları
Artova İlçesi'ne bağlı Sulusaray Bucağı'ndadır. Çermikönü Kaplıcası olarak ta anılır. Soğuk ve sıcak su kaynaklıdır. Tarihi eskilere dayanan kaplıca Roma ve Bizans dönemlerinde daha sonrada Osmanlı ve Selçuklu döneminde faaliyetini sürdürmüştür.

Sodyum klorür ve sülfatlı bikarbonatlı sulardandır. Bulunduğu yer deniz düzeyinden 750 m. yüksektedir. Romatizma nevralji ve cilt hastalıkları için büyük fayda sağlar. Modern konaklama tesisleri ile donatılmıştır.

Reşadiye Kaplıcası
Reşadiye ilçesindedir. Reşadiye Belediyesi Termal Tesislerinde her kesme hitap eden 3 yıldızlı konforlu tatil ve konaklama imkanı sunmakta. Kaplıca İstanbul Üniversitesi Tıbbi Ekoloji ve Hidro-Klimatoloji Araştırma Merkezi!nce verilen Tıbbi raporda analiz sonuçları şöyledir. 48 derece de Hipertermal ısı Litrede 4gr'ın üzerinde yüksek mineral her türlü Romatizmal hastalık Ortopedik (Kırık Çıkık) ameliyat sonu sekmeler ve kadın iç hastalıkları tedavisi mümkündür. Reşadiye Termal'de bulunan kayalar zaman zaman küçük pamuk kaleler oluşturmakta ve Pamukkale'den ayırt edilemez duruma gelmektedir.

Başören İçmesi (Sarılık Suyu)
Merkez ilçeye bağlı Başören Köyü'ndedir. Sindirim organları rahatsızlıklarıyla böbreklerdeki taşların düşürülmesinde yararlı bir sudur.

Ayvaz Madensuyu
Niksar İlçesi'ne 2 km. uzaklıktadır. Yüksek tansiyona safrakesesi bağırsak rahatsızlıkarına faydalıdır. Şişelerle satılıp pazarlanan bir madensuyudur.