Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Kaynana dırdırı kansere yol açıyor

  Kaynana dırdırı kansere yol açıyor

  Ruhsal problemlerin kansere neden olduğunu belirten Klinik Psikolog Gülşah Sam Orhan kaynana dırdırının tiroit kanserine yol açabileceğini söyledi.


  Ülkemizde yılda 160 bine yakın kişi kanser hastalığına yakalanırken yaşanan ruhsal travmaların hastalığı tetiklediği bildirildi.
  Ağır depresyon travmalar üzüntü ve kayıpların kontrolsüz hücrelere zemin hazırlayarak kanseri meydana getirdiğini söyleyen Klinik Psikolog Gülşah Sam Orhan"Tiroit kanseri kaynana sorunlarını yutan kendini ifade edemeyen kadınlarda daha sık görülüyor. Eşinden değer görmeyen kadın rahim kanserine yakalanırken suçluluk ve pişmanlık duyguları mide kanserine neden olabiliyor" dedi.
  Son yıllarda ismini çok daha sık duyduğumuz “kanser”e yol açan unsurlar da tartışılmaya devam ediyor. Ülkemizde yılda 160 bine yakın kişi kanser hastalığına yakalanırken yaşanan ruhsal travmaların hastalığı tetiklediği bildirildi.
  Ruhsal yapıda meydana gelen sıkıntıların bedeni bedensel sıkıntıların ise zihin ve ruhu etkileyebildiğini kaydeden Klinik Psikolog Gülşah Sam Orhan kanserin de ruhsal yapı bozulmasından kaynaklanan patolojik bir durum olduğunun kanıtlandığını ifade etti.
  Ruhsal problemler kansere neden oluyor

  Özellikle ağır depresyon travma üzüntü ve kayıpların kontrolsüz hücrelere zemin hazırlayarak kansere neden olduğunu bildiren Orhan “Gerek yurt dışında yapılan araştırmalar gerekse seanslarımızda yaptığımız gözlemler bazı kanser türlerinin altında hep benzer ruhsal problemlerin yattığı sonucunu gösteriyor. Örneğin ülkemizde en çok kadınlarda ortaya çıkan tiroit kanserinin temelinde kendini ifade edememe hak tacizlerine karşı sessiz kalma sorunu yatıyor.
  Türk kadını en çok kaynana sorunlarını yutunca tiroit kanserine yakalanabiliyor. Kaynana vefat edip kişi rahatladığında yani psikolojik taciz bittiğinde ise kanser olduğunu öğreniyor” dedi.
  ‘Değersizlik hissi’ hastalık sebebi

  Orhan rahim yumurtalık ve rahim ağzı kanseri gibi türlerin ise daha çok kendini kadın gibi hissedemeyen eşlerinden değer görmeyen kadınlarda karşılaşıldığını vurgulayarak şunları söyledi:
  "Yıllar öncesinde hazmedilemeyen olaylar mide kanserine zemin hazırlıyor. Eş kaynana travmaları suçluluk ve pişmanlık duyguları mide kanserinin en önemli sebepleri arasında yer alırken kolon kanseri dediğimiz ince ve kalın bağırsak kanserlerinin ruhsal sebepleri olarak ise bağımlılık duygularını görüyoruz. Kişinin geçmişte bağımlı hissettiği bir şeyden ayrılması kolon kanserine zemin hazırlamakta. Evlat kaybı eş kaybı anne baba kaybı bunlar arasında yer alıyor."

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ne garip dünya da yaşıyoruz. Kadınlar birbirine yoldaş olması gerekirken birbiriyle anlaşamıyor. Bence gelin - kaynana anlaşmazlığı değil kadının kadını çekememesi durumu. Ve ne yazık ki "erkektir yapar" sözünü de en çok erkek annelerinden duyuyorum.

  Bu mesaj Forum Fiend ile gönderilmiştir.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  bir kaynanam bile yok adam olmaya çalışırken kanser bile olamicam şu dünyada

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Stresin adı kaynana olmuş. (:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş