Rumuz : Suçsuz


Suçsuz yere isim benzerliğinden dolayı suçlu yerine kondum

Sevgili Güzin abla yazılarını düzenli olarak takip etmeye çalışıyorum. Ben 19 yaşında daha hayatında karakolun önünden bile geçmemiş bir genç olarak bu adaletsizlikten yakınmak istiyorum. Ehliyet sınavını kazanmış ve ehliyetimi almak için gittiğimde hiç beklemediğim bir olay oldu ve arandığımı söylediler. Bir isim benzerliğinden doğan bir hatadan dolayı benim hiç suçum yokken bir suçlu gibi davranıp ne olduğunu bile bilmediğim bir konuda sayın polis yetkilileri olayı dalavereye getirerek bana ceza ödettirip bir suçu üstlenmemi sağladılar. Yani ben şu anda bir sabıkalı olarak gözükmekteyim ve hala da uğraşmaktayım benim olmayan bir suç ve düzenli işlemeyen bir adalet yüzünden birçok masraflarla zor durumuma rağmen avukat tutup dava açtım. Bir sabıkalı olduğum için iş bulamama gibi durum olunca ağlamamak elde değil.


Lütfen sizde buradan duyurunda başka insanlar da böyle durumlarda asla bilmeden hareket etmesinler lütfen yetkililer daha dikkatli davransınlar.


Sevgili oğlum ülkemizde zaman zaman böyle isim benzerliği nedeniyle çok ciddi sorunlar yaşanabiliyor. Gerçekten birçok suçlu elini kolunu sallaya sallaya ortalıkta dolaşırken bazı insanlar da işte senin gibi bir yanlışlığın kurbanı olabiliyorlar... Gerçekten ortalık çok karışık... Polislere de bir yerde hak vermek gerekiyor kime güveneceklerini artık onlar da bilmiyorlar sanırım... Hakkını aramakla çok iyi etmişsineminim kısa zamanda sorunun çözümlenir.