Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Karşınızdaki kişiye istediğinizi nasıl yaptırabilirsiniz

  Karşınızdaki kişiye istediğinizi nasıl yaptırabilirsiniz

  Karşınızdaki kişinin sevmediğiniz bir huyu ya da istemediğiniz davranışları olabilir. Peki bunu onu kırmadan nasıl değiştirebilirsiniz?

  Her insanın iyi ve kötü huyları vardır elbette. Siz de karşınızdaki kişinin bazı davranışlarına tahammül edemiyor ya da başarılı olması için bu davranışlarından kurtulması gerektiğini düşünüyor olabilirsiniz. Bu özel hayatınız için de iş hayatınız için de geçerli olabilir. Örneğin çocuğunuzun ders çalışma alışkanlığını kazanmasını ofisteki bir elemanınızın daha verimli çalışmasını ya da eşinizin bazı kötü alışkanlıklarından vazgeçmesini istiyor olabilirsiniz.
  Peki karşınızdaki kişinin kötü alışkanlıklarından vazgeçmesini ya da iyi alışkanlıklar edinmesini onun kalbini kırmadan nasıl sağlayabilirsiniz?
  İşte bu noktada size yardımcı olabilecek bazı önerilerimiz var...
  Kusurunu söylemeden önce övün

  Karşınızdaki kişinin mutlaka sevmediğiniz bir huyu vardır. Ona bunu kırmadan söylemek istiyorsanız sözünüze önce samimi bir takdirle başlayın. İnsan kusurunun söylenmesine ancak övüldükten sonra tahammül edebilir. Böylece tamamen gözden çıkarılmadığını düşünür ve rahatlar. O zaman kusurunu düzeltecek gücü kendisinde bulabilir.
  Hatasını direkt söylemeyin ima edin

  Kaş yapayım derken göz çıkarmak istemiyorsanız bir hatasını gördüğünüzde direkt olarak söylemeyin dolaylı yoldan anlatmayı deneyin.
  Önce kendi hatalarınızdan bahsedin

  Kendi hatalarınızdan bahsetmeniz onun da kendi hatalarını kabul etmesini kolaylaştırır. Bu yüzden onun kalbini kırmayı ya da kafasında olumsuz düşünceler yer etmesini istemiyorsanız hatasını söylemeden önce kendinizinkilerden bahsedin.
  Emir verir gibi konuşmayın

  Herhengi bir şeyi mutlaka yapması gerekiyorsa bile doğrudan emirler yağdırmak yerine yapması gerektiğini ona hissettirin.
  En ufak başarısını bile takdir edin

  Gördüğünüz en küçük bir yeteneğini ve başarısını bile samimiyetle takdir edin. Emin olunbu takdir cümleleri onun büyük başarılara doğru yönelmesine önemli ölçüde katkı sağlar. Unutmayın böyle davranılmasına sizin de ihtiyacınız var.
  Değer verin

  Ona herhangi bir davranış ya da yeteneğinden dolayı saygı duyduğunuzu hissettirirseniz sizin açınızdan onu idare etmek son derece kolaylaşır. Bu muamele onu öyle sevindirir ki layık görüldüğü şekilde karşılık vermek ister. Ona öyle bir değer verin ki o değere gerçekten sahip olmak istesin.
  Olumsuz yaklaşmayın teşvik edin

  Beceriksiz ve yeteneksiz olduğunu kime söylerseniz söyleyin bu onun bütün gelişme başarılı olma ümit ve arzusunu kırar. Bu yüzden böyle davranak iyi yapmış olduğunuz düşüncesinden bir an önce uzaklaşın. Bunun tam tersini yapın. Yapılacak işin zor değil kolay olduğunu söyleyerek onu teşvik edin.
  Yapamadıklarını dile getirmeden önce yapabildiklerini söyleyin.
  Onun yeteneğine güvendiğinizi hissettirin. O zaman daha iyi olmak için elinden geleni yapacaktır. Ona eksikliklerini kolayca geliştirebileceğini hatalarını kolayca düzeltebileceğini söyleyin. Yapması gereken işlerin zor olmadığını hissettirin. Ne kendi işinizi ne de onun işini zorlaştırmayın. Daima cesaret aşılayın.
  Yapması gerektiği şeyi sevdirin

  Eğer bir şey yapması gerekiyorsa ya da siz yapılmasını istiyorsanız önce o işi karşınızdakine sevdirin. Böylece hem zevk alark yapmış olur hem de istediğiniz iş hallolmuş olur.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  İnatçı kişilerle uğraşmak çok zordur.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş