Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Erkeklerin saldırganlıkları çocukluklarına dayanıyor

  Erkeklerin saldırganlıkları çocukluklarına dayanıyor

  Anne babalar dikkat! Her gün medyaya konu olan kadına şiddeti önlemek sizin elinde!

  Çocuklukta fiziksel ya da sözsel şiddet gören erkek çocuklar şiddete meyilli olup ileriki yaşlarında zayıf gördükleri ve kendisini koruyamayacak durumda olan kadınlara şiddet uygulayabiliyor.
  Bu konuda anne ve babalara çok iş düştüğünü söyleyen Psikiyatrist Dr. Sabri Yurdakul; erkekte saldırganlığın nedeninin yetiştirilme koşullarından itibaren ele alınması gerektiğine değindi. Evde annesinin şiddet gördüğüne tanık olan erkek çocuğun kendi evliliğinde de şiddete bir tahakküm aracı olarak başvurduğunu belirtti.
  "Şiddet sadece fiziksel değildir"

  Şiddetin sadece fiziksel olmadığına dikkat çeken Sabri Yurdakul psikolojik ekonomik cinsel şiddetin de yaşandığına vurgu yaptı. Özellikle kadın erkek ilişkilerinde şiddetin her şeklinin yaşandığını erkeğin istediği şeyleri kadına yaptırmada şiddeti bir yaptırım aracı olarak kullandığını söyledi. Yurdakul; “Erkek egemen anlayış kadını kendine ait bir meta olarak görüyor. Çocuğumu döverim eşim lafımı dinlemezse onu da döverim kendi rızasıyla benimle birlikte olmazsa zor kullanarak birlikte olurum en doğal hakkım diye düşünebiliyorlar. Bu davranış evin sınırlarını aşıp başka insanlara yöneldiği oranda şiddetin boyutu artıyor. Suç işlediklerinde ise yakalanma cezaya çarptırılma korkuları da ekleniyor ve kurbanı öldürüp izleri yok etme düşüncesi ölümcül sonuçları doğurabiliyor”dedi.
  Neler yapılmalı

  Psikiyatrist Yurdakul; kadına yönelik şiddetin genel şiddetin bir parçası olduğunu belirterek şiddetin toplum yaşamından çıkarılması için çocukluk yaşlarından itibaren şiddetin kötü sonuçlarının anlatılması gerektiğini söyledi.
  Yurdakul sözlerini şöyle tamamladı: “Şiddetin işe yarayan bir çözüm değil karşıdaki insanı ruhen ve bedenen yaralayan bir davranış olduğu vurgulanmalıdır. Şiddete uğrayan kişinin duygusal yaşantısının paylaşılabilmesi ve empati kurulması için şiddet mağdurlarının neler yaşadıkları dramalar ile gösterilmeli ve giderek şiddete hayır diyebilen bir toplum yetiştirilmelidir. Şiddetin ve tecavüzün bir insanlık suçu olduğu unutulmamalı unutturulmamalıdır.”

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Doğru. Çocuğunu dövmeyen dizini döver diyen büyüklerimiz babalarımızı da döverek yetiştirdikleri için çocuklarını karısını da döverek yetiştirerek adam ettiklerini sanıyorlar.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş