Kadınlar genel olarak erkeklere göre çok daha detaycı bir yapıya sahiptir ve bu durum hayatlarına ilişkilerine de yansımaktadır. Kadınlar ilişkilerde birçok ayrıntıyı daha ilk buluşmada fark ederler. Fark ettikleri ve karşı taraftan hoşlanmayıp onlardan uzaklaşmalarına sebep olan noktalar başlıca şunlardır:
1- İşini sevmeyen erkekler:

İnsanın mutlu olabilmesi için sevdiği işi yapması önemlidir. Eğer bir erkek sevdiği işi yapmıyorsa işinden hoşnut değilse ve bunu değiştirmek için bir şey yapmıyorsa sorun var demektir. Çünkü bu durum erkeğin sorunlara bakış açısını gösterir. Ortada bir sorun vardır ve o bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmıyordur.
2- Annesine bağımlı erkekler:

Herkes için annesi değerlidir. Ancak bağımlı ve ana kuzusu olmak farklı bir durum tabiî ki. Sevgilisini ya da eşini sürekli annesiyle kıyaslayan bir erkek çok çekici olamaz.
3- Bencil erkekler:

Her zaman her koşulda önce kendini düşünüyorsa bu durum itici ve çekilmez bir hal alır. Çünkü ilişkiler paylaşım olduğunda doyurucudur.
4- Cimri erkekler:

Her koşulda cimri olduğunu açık ve net hissettiren bir erkek çekici gelmez kadınlara. Durumu abartmaya ve her şeyin en ucuzuna gitmeye gerek yok!
5- Kaba erkekler:

Yüksek sesle konuşan maço davranıp etraftaki kızları kesen garsona laf atan erkekler kadınlar için sadece itici değil aynı zamanda saygısız olarak kabul edilir.
6- Kavgacı ve agresif erkekler:

Bu tip erkekler her konuşmayı kavgaya dönüştürme meyilindedir. Sürekli bir savunma ve tartışma halinde olmaları kadınları oldukça yorar ve hatta bezdirir!
7- Herkese tepeden bakan megaloman erkekler:

Sürekli kendilerinden ve mükemmelliklerinden bahsederler ve kendileri hariç herkesin yetersiz olduğunu düşünürler. Çekilmez ve iticidirler.
8- Kadın düşmanı erkekler:

Bu tip erkekler kadınlara olan düşmanlıklarını saklamadıkları gibi çıktıkları kadına da kaba ve düşüncesizce davranırlar. Bu grubu anlamak zor! Sevmiyorsan uzak durmalısın.
9- Tembel erkekler:

Bir amacı olmadan yaşayan gününü geçiren kendine bile değer vermeyen erkeklerdir. Eğer çalışıyorsa da iş haricinde ekstra bişey yapamayacak kadar yorgundur hep.
10- Yüksek sesle konuşan erkekler:

Yüksek ses tonu kendine güvenin değil iticiliğin göstergesidir aslında. Sakin olmak sadece konuşmak varken neden bağırıyorsunuz! Özellikle maç izlerken dünya durur ve son ses maç izlenir küfürler havada uçuşur…vs Evde sizden başkaları da yaşıyor!
11- Patavatsız erkekler:

Kadınları herkesin içinde küçük düşürmek aslında kendilerini küçük düşürmeleri anlamına gelir. Daha saygılı ve düşünceli olabilirler.
12- Sözlerini unutan ve tutmayan erkekler:

Sürekli konuşup vaatler verirler ama bu vaatler eyleme dönüşmez asla.
13- Her şeyden herkesten kıskanan erkekler:

Kıskanmak sevginin göstergesidir gibi bir savunma mekanizmaları vardır ancak bu durumu çok abartırlar.
14- Takdir görmeye ihtiyacı olan erkekler:

Bu tip erkekler sürekli onaylanmayı beklerler fakat sadece sizin onaylamanız onları asla tatmin etmez ve başkalarından aynı tavrı beklerler.
15- Tek kelimeyle cevap veren ilgisiz ve çok sessiz erkekler:

Erkekler kadınlara göre daha net ve kısa cevaplar verir. Ancak bazen bu kısa cevaplar çok ilgisiz ve can sıkıcı olabiliyor.
16- Sıkıcı monoton ve değişmek istemeyen erkekler:

Kadınlar bu tip erkekleri sevmezler çünkü her şeye nasıl tepki vereceğini bilirler. Farklı bir tavır sergilemezler. Kadınlar bir erkekte önceden kestirilemeyen özgün bir ruh ararlar ve bu yüzden “serseri ruhlu” adamlara kapılırlar. Aslında kadınları çeken önceden kestirilemeyen tavırlardır.
17- Her şeyi teoride çok bilen ama pratikte beceriksiz erkekler:

Sürekli ve çok konuşurlar. Her şeyi biliyormuş yaşamış gibi konuşurlar ama aslında sadece rol yapıyorlardır. Gerçek bir durumla karşılaştıklarında durum komik bir hal alabilir.
18- Eşinin/sevgilisinin ailesini aşağılayan erkekler:

En ufak bir tartışmada eşinin/sevgilisinin ailesini gündeme getirir ve onların eksikliklerinden yakınırlar. Kadınlar için onur kırıcı bir durum. Yakındığı şey gerçek bile olsa kimse bunu sürekli duymaz istemez.
19- Kurtarıcı olmak isteyen erkekler:

Kendilerini kahraman gibi hissetmeye ihtiyaç duyarlar. Sürekli akıl verirler yardım eder ve zor durumdan kurtarmak isterler. Oldukça yorucu ve sıkıcı bir erkek tipidir.
20- Kibirli erkekler:

Egosu çok güçlüdür kaba ve megalomandır. Sürekli yargılayan beğenmeyen bir tavır sergilerler. Fazlasıyla iticidirler.