Erkekler seven kadının değerini niye bilmezler?
Cevap: Çünkü erkekler her kadının seveceğini iyi bilirler. Yani sevginin yokluğunu çekmezler. Erkek hiç büyümeyen bir çocuk gibidir ama herkesin kendisini adam gibi görmesini ister. Bütün kadınlar sınıf renk ve kategori ayırımı göz etmeksizin ilgi alanına girer.

Önünde yemek dururken başkasının tabağına bakan biri gibidir yani. Annesi onu o kadar şımartmış “aslan oğlum kaplan oğlum” diye pohpohlanmaya alıştırmış ki sevgililerinden bu ilgiyi göremeyince aslında kağıttan aslan olduğunu anlar ve dünyası başına yıkılır.

Bir kadına “seni seviyorum” demek onun için ” artık başka kadına bakmayacağım” anlamına gelir ve bu sözü söylemekte zorlanır.

Son derece duygusalken mantıklı olabilen şefkatli saf yüreğini acımasızlıkla ve asilikle örten güçlü bir bedene ama güçsüz bir iradeye sahip hayata vurdumduymaz yaklaşıp onu fazlasıyla ciddiye alan doğallıktan hoşlanıp doğal görünmeyi çaresizlik sayar erkekler. Dil dağarcıkları kadınlar kadar zengin değildir. Yani dilin inceliklerini kıvrımlarını farklı anlamlara gelebilen cümleleri fazla bilmezler. Hayır hayır belki belki evet evet anlamına gelir onlar için. Kadınların sadece bir hayırında bile bin anlam gizlidir oysa. Erkekler kendileri için değil başkaları için ağlarlar. Bu nedenle ağlayan her kadının karşısında yelkenleri suya indirirler. Erkekler erkekliği her türlü kuvvet gösterisi ve para olarak algılarlar. Bundan dolayı da kadınların kendisine saygı ve minnet duyacaklarını sanırlar. İçkiliyken söylediklerini ayık kafayla hatırlamazlıktan gelirler. Sık arandıklarında kaçarlar ilgisiz bırakıldıklarında ise şikayet ederler. Yüzlerinde genellikle o anki ruh hallerine uymayan maskelerle dolaşırlar. Örneğin derin düşüncelere dalmış görünen bir erkek aslında o an tuttuğu takımın hafta sonundaki maçını nasıl izleyeceğini düşünüyordur. Erkekleri anlamak kolaydır aslında. Çünkü erkekler karmaşık değil basit çözümlenebilir gaza getirilebilir motive edilebilir varlıklardır. Erkeklerin kadınları tanıyamaması iste bu basitlikten kaynaklanır. Kadınların daha zeki olduğunu bilirler ve çözemedikleri bu bilmece için kendilerine değil bilmeceye kusur bulurlar.