Kıskandırma oyunu sadece kadınlara özel bir oyun değildir. Erkekler de bu oyunu gayet başarılı bir şekilde oynayabilirler. Hatta kimi zaman kadınlardan daha başarılı bile olurlar. Yeter ki ne zaman ne yapacaklarını önceden düşünüp iyice planlasınlar.  

Emin olun

Bu oyunu oynamaya ve sonuçlarına katlanmaya gerçekten hazır mısınız? Kıskanan kadın bazen çok tehlikeli olabilir.

Hazırlanın

Duygusal olarak kendinizi ortaya çıkacak sonuçlara hazırlamanız gerekir. Belki de kıskandırayım derken büyük bir tuzağa düşmüş olacaksınız. Planlarınız size tuzak kurmasın.

Başlayın

Evvela bir strateji kurmalısınız. Oyunu tek başınıza oynayacaksanız söz gelimi partilere ya da onun gittiği mekanlara gidip o anda karşılaştığınız kadınlarla flört edebilirsiniz. Ya da eğer gücünüz yetiyor ve başka bir kadını ikna edebiliyorsanız kendinize her şeyden haberdar bir kadın ortak bulabilirsiniz.


Hazırlık aşaması O sizi terk ettikten hemen sonra oyuna başlarsanız baştan kaybedersiniz. Önce onun sizi merak etmesini sağlayın. Mesela iki hafta kadar ortalıkta görünmeyin. Telefonlarına çıkmayın sakın ola onu aramayın.

Sonra birden

Sonra birden olanca neşenizle etrafta dolaşmaya başlayın. Direkt ona görünmeyin. Hakkınızda ona laf yetiştirecek insanların sizi neşeli görmesini sağlayın yeter.

Ve bir gün Bu süreci de şöyle iki-üç hafta kadar uzatın. Kulağına sizin iyi olduğunuz hakkında yeterince dedikodunun ulaştığından emin olduktan sonra vurucu darbeyi indireceksiniz.

Karar verin Şimdi karar vakti. Oyunu tek başınıza mı oynayacaksınız bir kadın ortakla mı?

Kadın ortak Diyelim bir kadın ortak bulacaksınız. Bu ortak asla onun yakın çevresinden ya da sizin onun da tanıdığı arkadaşlarınızdan biri olmasın. Size yakın ama onunla ilişkisi olmayan biri bulmanız gerekiyor…

Neden mi? Elbette kadın dayanışmasına yenilmemek için. Oynadığınız oyunun bir bölümünde kendini eski sevgilinizin yerine koyan arkadaşınız su koyuverebilir. O zaman işler iyice sarpa saracaktır.

Bir başka neden daha?

Ona yakın çevreden bir kadın eninde sonunda sırrınızı ortak bir arkadaşla paylaşır. Eğer böylesi bir oyuna giriştiğinizi anlarsa eski sevgiliniz terkedişten sonra bir de sizi köşeye sıkıştırmış olma zevki yaşayacaktır.


Her şeyi söyleyin

Oyun arkadaşınıza olup bitenleri bütün samimiyetinizle anlatın. Eksik gedik hiçbir şey kalmamalı. Varsa bir hatanız onları da söyleyin.

Anlaşın

Önümüzdeki günlerde yaşayacaklarınızın bir oyundan ibaret olduğu konusunda kesin olarak anlaşmaya varın.

Dürüst olun

Oyun arkadaşınıza karşı dürüst olun. Ondan yapabileceklerinden fazlasını istemeyin.

Tek başına

Oyunu tek başınıza oynayacaksanız işiniz biraz daha zor. Kendinizi onunla karşılaşacağınız anların duygusal yüküne hazırlamayı ihmal etmeyin. Yoksa arıza çıkartan siz olursunuz.

Kendi canınızı yakmayın Ne eşli ne de eşsiz oyunda kendi canınızı yakacak şeyler yapmayın. Mesela eski sevgilinizi birileriyle gördünüz ve kıskandınız. Ortamı terk edin. Hazır oluncaya kadar kendi adımlarınızı atmayın.

Canını acıtmayın Kıskandıracağım derken eski sevgilinizi incitmeyin. Oyunun kurallarını ve sınırlarını baştan koyun ve aşmamaya dikkat edin. Sonrasında suçluluk hissetmek istemiyorsanız tabii…

Neşe

Sadece neşeli görünmeniz ve bir kadının koluna dokunmanız bile hele o sizi terk etmişken tuzağa düşmesine yeter. Aşırı hareketlere girmenize gerek yok.

Hatırlamasını sağlayın

Sadece ikinizin bildiği bazı ufak tefek şeyleri onun yanında başka kadınlara yapın. Mesela elini nasıl tuttuğunuzu hatırlayın ve yanınızdaki kadının elini o şekilde tutun. Sakın ola bunu yaparken ona bakmayın. Sanki farkında değilmişsiniz gibi davranın.

Mekandan ayrılmak

Diyelim bir mekandasınız. O da orada. Ne yapıp edin yanınızdaki kadınla birlikte mekandan eski sevgilinizden önce ayrılın. Gidişinizi seyretmesini sağlayın.

...veee

Ona ilişkinizin sizi enkaza çevirmediğini düşündürün. Bunu görmek sizi yeniden aynı kuyuya itmek için bile olsa geri dönmeyi düşünmesini sağlayacaktır.