Göz bebekleri
Eğer sizin tarafınızdan uyarılmışsa (bu cinsel anlamda olmayabilir) kadınların göz bebekleri büyür. Çünkü vücudu ilgisini çeken şeyi daha net görmeye programlanmıştır. Ancak siz yine de 'Göz bebeklerin küçülmüş yoksa artık beni beğenmiyor musun?' diyerek kavga çıkarmayın.

Kirpikler
Dakikada 15 kereden fazla göz kırpıyorsa doğum kontrol hapı kullanıyor olma oranı çok yüksektir. Yapılan araştırmalar doğum kontrol hapı kullanan kadınların gözlerini diğerlerine göre yüzde 32 oranında daha fazla kırptıklarını ortaya koyuyor. Peki bunun size ne faydası var? Cevap: Randevu kapma fırsatı. Ama bunun için sert ve maskülen bir tavır takınmanız gerekiyor. Zira araştırmacılar hormon dengelerindeki değişiklik yüzünden doğum kontrol hapı kullanan kadınların haşin erkeklerden etkilenme oranlarının daha yüksek olduğunu söylüyor.

Beyin
Kadehleri birbiri ardına devirdiği halde onda hiçbir değişiklik yok mu? Bunun nedeni kadın ve erkeklerin alkole farklı tepkiler vermesidir. Alkol aldıktan sonra erkekler çekingenliklerini bir kenara koyup sosyalleşmeye hazır olurken kadınlar (istisnaları saymazsak) içine kapanır. Aklınıza gelen ilk fikri duyar gibi oluyoruz: Onu daha fazla içirmek. Ancak size daha çok işe yarayacak bir tavsiyemiz var. Onu seveceği müzikleri dinleyip dans edebileceği bir yere götürün.

Göbek
Hassas bir konuyu tartışmak için en uygun zamanı mı kolluyorsunuz? Bunu nefes alışına bakarak anlayabilirsiniz. Eğer nefes alırken karnını içine çekiyor ve sık nefes alıyorsa stres altında demektir. Bu durumda ondan uzak durmanızı öneriyoruz. Eğer nefes alırken karnını dışarı doğru şişiriyor ve ritmik bir şekilde nefes alıyorsa sakin demektir. Bu da konuya girmenin tam zamanı olduğunu gösteriyor.

Burun
Kadınların koku alma duyusunun en keskin olduğu zaman sabahtır. Bu nedenle ona yakınlaşmadan önce sabah ilk iş dişlerinizi fırçalayarak güne başlayın. Ayrıca eşinizin kahvaltıda muz aromalı şeyler tüketmesini sağlarsanız o sabahı daha da neşeli hale getirebilirsiniz.

Tırnaklar
Karşınızdaki kadının parmaklarına dikkat edin. Bir kadın tırnaklarını yiyor ya da tırnak etlerini yoluyorsa kendini kötü hissediyor demektir. Eğer sevgiliniz de bu hareketleri yapıyorsa ona sakın bunu yapmamasını söylemeyin. Bu sinirini daha da çok bozacaktır. Onun yerine elini yavaşça elleriniz arasına alın ve sıkıca tutun. Bu hem stresini azaltacak hem de ona destek olduğunuzu hissettirecektir.

Eller
Kadın elinin erkeğinkinden 3 derece kadar daha soğuk olması normaldir ve bu fark stres altında daha da artar. Kadınların vücutları dışlarından çok içlerini ısıtmaya programlanmıştır. Çözümse çok basittir: Ona sarılın. Hatta kolunuzu beline dolayabilir ve onu kendinize doğru çekebilirsiniz. Eğer neden ahtapot gibi sarıldığınızı sorarsa ona yukarıda yazdıklarımızı söyleyip puan toplayabilirsiniz.