ABD’li bilim adamları IQ’su düşük kadınların zengin erkeklerle evlendiklerini kanıtladı

ABD'li bilim adamlarının araştırmasına göre "zeka seviyesi düşük olan kadınların zengin eş bulma olasılığı diğerlerine göre çok daha yüksek."

ABD'deki Michigan Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada düşük IQ'lu kadınların zengin eş bulma şansının yüksek olduğu ortaya çıktı. Bunun nedeni olarak ise kadınların "çocuklarının hayatını garanti altına alma içgüdüsü" gösterildi.

ÇOCUKLARININ GELECEĞİ İÇİN...
Araştırmayı yürüten Dr. Christine Stanik düşük IQ seviyesine sahip ve düşük eğitimli kadınların çocuklarına daha iyi bir hayat sağlamak için zengin koca peşinde olduklarını belirtti. Eski zamanlardan beri kadınların güç peşinde olduğunu ifade eden Stanik "Kadınlar çocuklarının geleceği için zengin erkeklerin peşinde koşuyor. Bu içgüdü her kadında var. Ancak bu durumu daha çok başarılı bir kariyeri olmayan ve IQ'su düşük kadınlarda görüyoruz" diye konuştu.

ZEKİ KADINLAR KISA İLİKŞİKİLER YAŞIYOR

Araştırmada zeki ve ekonomik özgürlüğü bulunan kadınların kısa süreli ilişkiler yaşamayı tercih ettikleri de belirlendi. Doktor Stanik bunu kariyer sahibi kadınların aşırı özgüvenli olmalarına bağladı.