Çoğu erkek için para eşittir güç demek. Bir erkek ne kadar yakışıklı karizmatik olsa da parası olmadıkça kendine güveni olmuyor. Elbette bunda toplumumuzda erkeklerin "erkek adam" kalıpları ile büyümelerinin de etkisi çok.

Erkek adam evine ve karısına bakar eşinin parasına ihtiyacı olmaz. Ama bugüne gelince "erkek adamlar" eşlerinin parasını harcamaktan hiç rahatsız olmuyor parası oldukça da eşlerine değil başka kadınlara bakıyor maalesef.

Eskinin "at- avrat- silah" üçlemesinin yerini bugün "araba- tüm kadınlar ve maalesef hala silah" aldı. Erkekler zenginleştikçe kendilerini daha güçlü hissediyorlar. Bu hissin verdiği özgüvenle kendilerine daha çok bakar ve daha iyi giyinir oluyorlar. Paranın verdiği güç hissi başlarını döndürdükçe arabaları daha şaşalı kıyafetleri daha markalı oldukça kendilerini ait oldukları ev ve eşten daha üstün buluyorlar.

Yıllarca birlikte maddi sıkıntılara katlanan dış görünümü değil de iç güzelliğiyle avunan eşleri ise bir bakıyor ki kocaları saçları kimse için süpürge olmamış başka kadınların peşinde. Üstelik bu da yetmezmiş gibi eşleri onları kendini geliştirememekle suçluyor.

İşte tam bu nedenlerle hiçbir kadının saçını kimse için süpürge etmemesi gerek. İnsanoğlunun mayasında var nankörlük. Çocuklarınız için fedakârlık yaparsınız gün gelir sizi arkadaşlarıyla tanıştırmaktan çekinirler kocanız için fedakârlık yaparsınız gün gelir sizi beğenmezler...

Elbette aile birliği fedakârlık vericilik gerektiriyor. Elbette ayağımızı yorganımıza göre uzatacağız. Ama unutmayın eskiler demiş ki "erkeğin iki tabağından birini kıracaksın".

Her kadın kendine yatırım yapmalı. Sadece maddi yatırımdan bahsetmiyorum. Kendine bakmak okumak kendini geliştirmek ve her daim güzel görünmek. Bunları eşinizi elinizde tutmak için değil kendinizle barışık olmak için yapın üstelik. Kendi ile barışık kendine emek veren her kadın zaten güzel ve çekicidir.

Üstelik hayat bu ne olacağı belli olmuyor eğer bir gün eşinizin paradan güçten başı dönerse aynaya baktığınızda "zavallı bir kadın" değil "güçlü bir kadın" görmek için bakın kendinize. Erkekler para ile güçleniyor kadınlar kendi içlerindeki memnuniyetle.

Erkeklerin zenginleştikçe çapkınlaşmasına kızıyoruz ama tabii bir de madalyonun öbür yüzü var;

Eskiden kadınlar erkeğin kendileri için arabanın kapısını açmalarından etkilenirdi şimdi ise açılan kapının hangi model arabaya ait olduğu önemli.

Eskiden mum ışığında yemek isteyen erkekler baş döndürürdü şimdi ise hangi restorana gidileceği ve garsona ne kadar bahşiş bırakacağı bir kriter.

Romantik öpücükler yerine pahalı mücevherler romantik sohbetler yerine gürültüden konuşamayacağınız gece klüpleri tercih ediliyor artık.

Neticede erkeklere paraları oranında gücü değer biçen yine biz kadınlarız!