Erkek; sürekli çalışmayı iş edinmiş canlı türünün genel adıdır. Haftanın beş günü sabah 8 - akşam 8 tarzı monoton saatler arasına sıkışmış hayatları vardır. Cumartesi günleri akşam üzerine kadar yapılan çalışmadan sonra bir günlük tatil erkek türünü bekler. Zap yapma ile geçirilen 'Geleneksel Cumartesi TV Günleri' sonrası 'Pazar' adı verilen rahat fakat bir o kadar zorlu gün başlar. Geç kalkılan sabahın ardından yatak keyfi ve sucuklu yumurtalı eserin öncülüğündeki kahvaltı ile devam eden gün gazete ile birleşince keyifli olur. Asıl eziyet bu saatlerin bitiminden sonra başlar.

'Sıkıcı' kavramının tam karşılığı olan saatler erkek milleti için çekilmez hale gelir. Çalışmaya alışmış erkek türü için Pazar günü 'çalışmamanın' verdiği psikoloji ile arayışa dönüşür. 'Hanım tamir edilecek eşya var mı?' sorusunun tarihi Pazar gününe dayanır.
Genelde erkekler evde tamir edilecek (tamirden anlamayanlar için bozulacak bozuksa daha beter edilecek) eşta bulamayanlar bir hortum alıp arabalarını yıkamak sokakları sulamak gibi işlere girişebilirler. Bu işlerden hoşlanmayanlar için; 'Dünya Zap Rekoru' kırarak Guiness'e aday olmakta iyi bir uğraş sayılabilir. Bu işlere alternatif olarak bir kaç kişide gözlemlediğim; eline bir ingiliz anahtarı veya tornavida alarak evdeki vidalarla uğraşmak ve çocuğun bisikletini söküp tekrar takmakta erkekler için hoş bir uğraştır.

Yazıdan da anladığımız üzere erkekler için Pazar gününü keyifli hale getiren tek şey kuşkusuz; sucuklu yumurtanın başrollerde oynadığı 'The Breakfast' iyi bir seyirlik olabilir.