Kuru Cilde İyi Gelen Bitkiler
Cildiniz sürekli kuruyor ve pahalı kremlere rağmen bu sorundan kurtulamadınız mı? Belki çareyi şifalı bitkilerin arasında bulabilirsiniz. Cilt kuruluğu genetik faktörlere yaşanılan bölgenin şartlarına hava durumuna mevsimlere sürekli suyla temasa bağlı olarak gelişen ve istenmeyen bir durumdur. Cilt kuruluğu sonucunda derimiz kırışıklıklara çizgilere ve sarkmaya daha meyilli hale gelir.

İşte o birkiler:
Aleo Vera
Cilt bakımı denildiğinde ilk akla gelen bitkilerden olan aloe vera pek çok kozmetik ürün içerisinde de bulunur. Aloe vera cilt kuruluğunun yanı sıra ufak yaraların iyileşmesinde cildin yenilenmesi ve canlanmasında da etkin rol oynar.Papatya
Kuru ve tahriş olmuş cildinizi papatya özü ile yıkayabilirsiniz. En rahatlatıcı bitkiler arasında yer alan papatya cildinizin nefes almasına yardımcı olacaktır.
Adaçayı
Adaçayı cilt için oldukça faydalı olan bir bitkidir. Doğal nemlendirici gören adaçayı C ve A vitamini açısından da zengindir. Antiseptik ve antienflamatuvar özellikleriyle de bilinen bu bitkinin içerisinde demir potasyum gibi mineraller de bulunur.Lavanta
Güzel kokulu bir bitki olan lavanta parfümlerden kremlere pek çok kozmetik üründe kullanılır. bu özelliğinin yanı sıra lavanta nemlendirici ve enerji verici olarak da cilde uygulanabilir.
Taze kayısı
Bu bitkilerin yanı sıra taze kayısı ile hazırlanmış bir maske de cilt kuruluğunu gidermede size yardımcı olacaktır. Kayısı mevsimi olmayan dönemde bu meyvenin yağını da kullanabilirsiniz.