Yaşa göre cilt bakımı nasıl yapılır

Bayanlar Cildimizi hırpalayan pek çok etken var. Bu Konuda bizlerin üzerine düşen tek şeyse güzelliğimizi korumaya çalışmak.

Uykusuzluk hava kirliliği ve stresin cildinize etkileri karşısında doğru ve sürekli bir cilt bakımı uygulamıyorsanız cildinizin nemini yitirmesi kuruması kırışması ve zamanından önce yaşlanması kaçınılmaz. Bu nedenle 20 yaşından itibaren cilt bakımına başlamak gerekiyor.

Her yaşta her cilt tipi için uygun bakım önerilerimizi dikkate alarak kendinizi şımartın.

Cilt bakımı yaparken cilt tipine ve yaşa göre uygun bakım uygulamak önem taşıyor. Her yaş dönemine ve cilt tipine uygun bakım önerileri

20’li yaşlarda cilt bakımı nasıl yapılır

Cildinizi sabah ve akşam temizlemelisiniz. Özellikle sabunsuz temizleyicileri tercih edin.

Cildinizi iyice durulayıp kuruladıktan sonra alkolsüz bir tonik uygulayın. Tonik gözeneklerinizi sıkılaştırır cildinizin PH dengesini düzenler ve temizleyici ürünün artıklarını alır.

Temizleme işleminden sonra cildinize gereksinimi olan nemi vermek için cilt tipinize ideal nemlendirici bir ürün uygulayın.

25 yaşından sonra göz çevrenizde belirmeye başlayan ince çizgilerin silikleşmesi ve derinleşmemesi için bir göz çevresi kremi kullanmalısınız. Çok yorgun olduğunuz zamanlarda canlandırıcı bir serumla mini bir kür de uygulayabilirsiniz.

30’lu yaşlarda cilt bakımı nasıl yapılır

2o'li yaşlarda başladığınız temel bakımın yanısıra yavaş yavaş başlayan göz çevresi kırışıklıklarına önlem alın. Bu bölgedeki derinin ince olmasından dolayı göz çevresi için özel olarak hazırlanmış yağsız ürünleri kullanın.

Uyandığınız zaman gözlerinizde şişme oluyorsa çayla kompres yapmak ya da salatalık dilimleriyle gözleri dinlendirmek iyi gelecektir.

40’lı yaşlarda cilt bakımı nasıl yapılır

Yüzünüze temizleyici sütü dairesel hareketlerle uygulayın. Hafif ve nemli bir pamukla içten dışa doğru ve alın yanaklar çene sırasını takip ederek temizleyin. Tonik ya da suyla cildinizi durulayın.

Nemini kaybetmiş ciltte çizgilerin artması hızlanacağından nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin. Kullandığınız ürünün hiyalüronik asit ve gliserol içerikli olmasına dikkat edin. Çünkü bu aktifler deri katmanlarında suyun tutulmasına yardım eder.

Yüzünüze uyguladığınız bakımı mutlaka boynunuza da uygulayın. Ancak yüzünüze yukarı doğru boynunuza ise aşağı doğru hareketlerle kreminizi sürün.