Eyeliner seçmenin incelikleri

Gözlerinizi daha iyi vurgulamak bakışlarınıza anlam katmak için kullandığınız eyelinerın hangisinin size uygun olduğunu biliyor musunuz? İşte püf noktaları...
Püf noktalarını bildiğiniz zaman makyaj malzemelerinizi de çok doğru seçebilirsiniz. Yoksa güzellik marketlerinin kozmetik reyonlarında kendinizi alakasız ürünleri ayna başında denerken bulabilirsiniz.
İşte tercih edebileceğiniz eyeliner seçenekleri...
Likit eyeliner

Küçük bir şişe içinde likit halde bulunur. İnce uçlu fırçası ile kirpik köklerine yakın bir hat çekmeye izin verir.
Kalem eyeliner
En yaygın kullanılan kalem biçimindeki eyelinerdır.
Jel ya da krem eyeliner
Kalem eyelinerın sertliğinden hoşlanmıyor ve likit eyelinerı yeterince dikkatli kullanamıyorsanız bu sizin için idealdir.
Toz eyeliner
Sürme biçimindeki toz eyelinerın tahta çubuğu vardır. Badem yağı katılarak likit halde kullanılır.
Eyeliner çekmekte zorlanıyorsanız bu video size yardımcı olacaktır.
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]


İşte olmazsa olmaz ürünlerden biri eyelinerı seçmenin incelikleri:
- Öncelikle seçeceğiniz eyelinerın gözünüzün etrafına dağılıp bulaşmaması akmaması kolay sürülebilir olması gerekiyor.
- Her eyeliner çeşidinin sürülüş tekniği birbirinden farklıdır. Nasıl bir görüntü istiyorsanız ona göre seçim yapmalısınız.
- Eyeliner alırken karşınıza birkaç seçenek çıkacaktır: Krem likit toz ya da kalem eyeliner. Krem ve likit eyeliner göz altına uygulandığında akma riski bulunduğunu aklınızdan çıkartmamalı göz üstünde kullanırken de kuruduğundan kesinlikle emin olmalısınız.
- Jel eyeliner tercih edecekseniz eyeliner fırçası almayı unutmamalı ve jel eyeliner ile birlikte kullanılacak olan sıvı eyelinerin de oldukça güzel bir görünüm yaratacağını bilmelisiniz.
- İnce çizgiler elde etmek istiyorsanız likit eyelinerı tercih edebilirsiniz. Likit eyelinerı sadece üst göz kapağınızda kullanılmalıdır. Yapay bir görüntü oluşmaması için alt göz kapağınızda kullanmamalısınız.
- Kalem eyeliner ile dumanlı göz makyajları daha kolay yapılır. Bu eyeliner çeşidi diğerlerine nazaran daha sık kullanılır. Kontrolü daha kolaydır. Gözlerinizde belirgin bir etki yaratmasını istiyorsanız kalem eyelinerı tercih edilebilirsiniz.