Yeşil gözlere uygun renk seçenekleri

Makyaj yaparken kullanacağınız bazı renkler gözlerinizin rengini daha da ön plana çıkarmanıza yardımcı olacaktır.
Yeşil gözlülerin makyaj yaparken kullanacağı bazı tonlar gözlerini daha belirgin olarak ortaya çıkarır.
İşte o renkler:
Mor tonları

Yeşil gözleri daha da vurgulamak için göz kapağınızın üstüne tam ortaya aydınlatıcı işlevi gören koyu mürdüm gibi cesur renkler uygulayabilirsiniz. Belli belirsiz sade bir makyajla beraber bütün bakışları gözlerinizde toplayacaksınız.
Bej
Yeşil gözlü kadınlara bej tonlarında farlar çok yakışır. Hem gündüz hem gece kullanabileceğiniz hoş bir makyaj için bej renklerkahverengi farlardan çok daha uygundur. Ayrıca kullanacağınız ışıltılı bejler gözlerinizi ön plana çıkaracaktır.
Göz alıcı gümüşler
Kızlar gözlerinizi biraz daha cesurca sergilemek niyetindeyseniz gümüş tonları mutlaka ama mutlaka kullanmalısınız. Evetuygulaması biraz zor görünebilir ama doğru tonları karıştırıp kullanabilirseniz çok zarif ve göz alıcı görüneceksiniz emin olun.
Görkemli metaller
Söz konusu metaller olunca yeşil gözlerin makyajına büyülü bir hava gelir. Sade ağırbaşlı havasıyla gözleri vurgulayan metalik renkleri yeşil farlarla harmanlayarak da kullanabilirsiniz.
Kurşun grisi
Simsiyah eyelinerlar açık renk gözlerde fazla ağır durabilir. Siyahın fazla ağır havasından sıkıldıysanız gri tonlarda kalemleri denemelisiniz. Siyah kadar etkili ama yeşil gözlerde daha hoş duran bu ton havanızı değiştirecek. Biraz ışıltı da katarsanız daha çarpıcı gözler elde edebilirsiniz.
Büyüleyici kahveler
Daha sade ve hoş bir görünüm için sıcak tonlarda kahverengi eyelinerlar siyahlardan çok daha fazla işinize yarayacak.