BB kremi daha yakından tanıyın

Cildin rengini ayarlayan makyaj yapmaya vaktiniz olmadığında yardıma koşan BB krem hakkında bilmeniz gerekenler...'Blemish Balm' yani BB kremler kadınların şu sıralar en gözde kozmetik ürünü. Tüm dünyada da ilgi gören BB kremlerin cildinizin renk tonunu ayarlamadan cildin pürüzsüz görünüme kavuşmasına çevresel etkenlere karşı koruma sağlamaya kadar birçok katkısı var.
İlk yaşlanma belirtilerini önlüyor

Almanya'da formüle edilen BB kremler ilk olarak estetik cerrahide yara izlerinin düzgün gözükmesi ve daha çabuk iyileşmesi için kullanılıyordu. BB kremlerin görevi ciltte anında pürüzsüz bir görünüm elde ederken aynı zamanda cildi içsel ve çevresel zararlı etkenlere karşı korumak. BB kremler yaşlanma karşıtı ürünler olup ilk yaşlanma belirtilerini önlemeye yardımcı oluyor.
Diğer en güçlü özelliği ise cildinize uygun renk seçeneklerinin bulunması ve cildinizdeki kusurları kapatmaya yardımcı olması. Cildin yağ dengesini korumayı ve parlamasını kontrol altına almayı hedefleyen bu yeni nesil kremler sayesinde üzerine uygulayacağınız fondöteniniz çok daha kalıcı oluyor. Özellikle makyaj artistleri makyaj bazı olarak da kullanılan BB kremleri şiddetle tavsiye ediyor. Renkli nemlendiricilerden farkı ise çok daha işlevsel olması.
Nasıl kullanılır

- Her sabah cildinize uygun üç adımlı cilt bakım sisteminin sonrasında rahatça kullanabilirsiniz. Ardından makyaj uygulaması yapabilirsiniz. Tek başına (daha hafif bir kapatcılık istenirse) veya fondötenin kapatıcılığını arttırmak amacı ile fondöten öncesi baz olarak kullanılabilir. Göz çevresinden kaçınarak tüm yüze elinize az miktarda alarak uygulayabilirsiniz.
- Cilt tonun eşitlemek ve cildini nemlendirmek gibi özellikleri olan BB kremler için renkli nemlendirici de diyebiliriz. Antioksidan içerikleriyle cildinizin sağlıklı bir görünüme kavuşmasına yardımcı olurken yüksek korumalı faktörü ile güneşin zararlı ışınlarından da korunmanızı sağlar.
- Cildinize uygun BB kremini seçerken doğal bir görünüm oluşması için cilt tonunuza uygun renkte açık orta ya da koyu tonda bir renk seçmeniz gerekir.
- BB krem de bir çeşit nemlendirici olsa da her makyajdan önce yaptığımız gibi nemlendirici kremi yüzünüze uygulayın. BB kremler nemlendirici ve fondötenin tek bir yerde buluşması ama özellikle kuru bir cildiniz varsa makyaj bazı olarak nemlendirici sürmelisiniz.
- Doğal bir görünüm oluşturmanın en kolay yolu BB kremi sünger ve fırçalara gerek kalmadan parmak uçlarınla yüzüne uygulamak.
- Eğer bazı sinir bozucu sivilceler veya sivilce izlerin varsa uygulamadan önce kapatıcı kullanabilirsiniz.
- BB kremini sürdükten sonra 2 veya 3 dakika kuruyana kadar bekleyip hafifçe pudra uygulayabilirsiniz.