Profesyonel cilt bakımı nasıl yapılır

Evde yapılan cilt bakımının yanı sıra cildinizin güzellik uzmanları eşliğinde profesyonel bir bakım görmesi gereklidir.
Tonik peeling ve maskelerle evde yapılan cilt bakımı cildinizin ölü hücrelerden temizlenmesini yağ dengesinin korunmasını ve cildinizin neme olan ihtiyacının giderilmesini sağlar. Sağlıklı bir cilde sahip olmak için cit temizliğine özen gösterilmelidir.
Sabah akşam yıkamaya özen gösterin

Cildin nem dengesinin korumak için su tüketimine özen gösterilmelidir. Özellikle yaz aylarında bolca su içilmeli ve kafeinli içeceklerden uzak durulmalıdır. Yeterli miktarda (ortalama 2-3 litre) su tüketiyorsanız cildinizi sabah akşam yıkamayı da ihmal etmemelisiniz. Çünkü gün içersinde maruz kaldığınız çevresel kirlilikler makyaj kalıntıları ve ölü hücreler cildinizde akne ve siyah noktaya sebep olabilir.

Cilde uygun işlem önemli

Profesyonel cilt bakımının önemine değinen Güzellik Uzmanı Çiğdem Arslan; ''Cildinizin durumu her geçen gün değişir değiştiği için de cilt durumunuzu kontrol ettirmek gerekir. İkincisi de cildinize uygun işlemi daha profesyonel bir elden alarak daha hızlı bir sonuç alabilirsiniz. O yüzden ayda bir kere cilt bakımı sizin için çok önemlidir'' dedi.Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]