Güzelliğinizi kalıcı hale getirin

İşe giderken makyaj yapmaya vakit ayıramıyorsanız ya da denizden çıkınca da makyajınızın akmasını istemiyorsanız tam da ihtiyacınız olan şey kalıcı makyaj...

Kalıcı makyajla işe giderken makyaj yapmak için uğraşmanıza gerek kalmıyor denizden çıkınca boyalarınız akmıyor ve uyanır uyanmaz bile harika görünebiliyorsunuz...
Kalıcı makyaj; lokal anesteziyle de uygulanabilen ağrısız bir medikal uygulamadır. Kalıcı makyaj veya güzellik uzmanlarının değimiyle 'mikro-pigment uygulaması mikro steril ve tek kullanımlık bir iğneyle doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması olarak açıklanıyor. Anti alerjik boyalar özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup katkı ve koku maddesi içermiyor. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt rengine uyumlu makyaj uygulanıyor. Bu sayede ciltteki bazı ufak kusurlar kapatılabiliyor veya anatomik bozukluklar giderilebiliyor. Böylece kişi daha bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir.
Uzak Doğu'da başlı başına bir kültür olan bu metodun kökeni çok uzun yıllara dayanmaktadır. Geçmişi 500 yılı aşan bu yönteme Kaptan Cook coğrafi keşiflerinde rastlamış ve 1774 yılında Avrupa'ya taşımıştır. O zamandan bugüne kadar geniş kitleler tarafından kabul görmüş araştırılmış ve yeni yöntemler geliştirilerek zenginleştirilmiştir.
Hangi bölgelere uygulanır

Majör uygulama alanları kaş göz dudaktır. Ayrıca bazı hastalıklar sonucu kaş kirpik ve saç kaybı oluşmuş kişilerde bu alanlar doğala benzeyen çizgilerle kalıcı olarak doldurulabilir. Meme ameliyatları sonucu göğüs ucu oluşturulmasında derideki renk farklılıklarının giderilmesinde bazı lekelerin derinin normal rengine dönüştürülmesinde yapay ben ve benzeri talepleri karşılamada rahatlıkla kullanılabilir.
Kaş uygulaması kimlere yapılır

Kaşları seyrek olanlar hiç kaşı olmayanlar kaşlarında yara ve ameliyat sonrasında boşluğu kalanlar kaşının şeklini beğenmeyenler kaşları ince ve asimetrik olan kişilerde uygulanır.
Göz uygulaması kimlere yapılır

Gözlüksüz makyaj yapmakta zorlananlar makyaj yaparken elleri titreyenler göz çevresini belirginleştirmek isteyenler yüzüne göre küçük gözleri olanlara uygulanır. Ayrıca istenilen renkte çizgi çekilerek gözlere daha anlamlı bir ifade de verilebilir.
Dudak uygulaması kimlere yapılır

Dudak kenar çizgisinin kalıcı olarak çizilmesini ve belirginleşmesini isteyenlere üst veya alt dudaklarında asimetri bulunanlara dudak çevresi belirsiz ve dudak renginin soluk olduğu kişilere dudakların çekici ve dolgun bir görünüme kavuşturulmasını talep edenlere uygulanır.
Kalıcı makyajın avantajları nelerdir

Kalıcı makyaj yöntemiyle bayanların makyaj için harcadıkları zaman kaybı tamamen ortadan kalkmış olur. Sporcular çalışan bayanlar günün her saati makyajlı ve güzel görünmek isteyenler ve makyaj yapmakla vakit kaybettiğini düşünen bütün kişiler için ideal bir yöntemdir.
Uygulama:
Uzmanlar 11 kaş şekli olduğunu söylüyor. Önce yüze şekline göre kaş çiziliyor. Daha sonra kirpik ekimi ve eye liner uygulaması yapılıyor. Böylece gözler kendinden sürmeli gibi görünüyor. Kalıcı makyajın son adımında dudaklar var. Dudakların hem içi dolduruluyor hem de kontürleniyor. Renk olarak kırmızı veya pembe gibi naturel renkler seçiliyor. Boyalar tamamen bitki köklerinden oluşuyor. Ürünler hipo-allerjik.
Kalıcı makyajda 50'ye yakın renk bulunuyor. Kimyasal olmadığı için ortalama dört yıl kalıyor. Uygulama gerekirse iki seansta gerçekleşiyor. İkinci seans ilkinden 21 gün sonra tekrarlanıyor. Çalışma genel olarak bir buçuk saat sürüyor. Renk ve şekil belirlenip sabitleniyor. Ayrıca kişiye alerjik testler yapılıyor. Uygulama sonrası kalıcı makyaj 3-5 yıl dayanıyor.
Saçlar dolgunlaştırılıyor

Saç diplerine yapılan kalıcı makyaj metodu ise saçında seyreklik olanlara o bölgelerde renk koyulaşma şeklinde uygulanıyor. Uygulama bir buçuk saat sürüyor ve 20-25 gün sonra rötuş yapılıyor. Kalıcı makyajın kalıcılığı uygulanan bölgeye ve renge göre değişiyor koyu renkler daha uzun süre kalabiliyor. Ortalama iki-üç yıl kalıyor. İşlem sırasında su bazlı boyalar kullanılıyor. Kişiye özel iğne uçları kullanılıyor. Saçların fiyatı ihtiyaca göre değişiyor.
Kalıcı makyaj büyük kolaylık sağlıyor

Kalıcı makyaj parlak ve yüzeysel görünen normal makyaja oranla daha doğal görünüyor. Bunun yanı sıra makyajı tazeleme yenileme ekleme gibi dertler ortadan kalktığı için kişi hem zamandan hem de bütçeden tasarruf sağlıyor. Kalıcı herkese uygulanabiliyor. Uzmanlar ise kalıcı makyaj yaptıran müşteri grubuna çalışan kadınların hâkim olduğunu söylüyor.
Seyrek çok açık renk ya da yarım kaşları olanlar hassas gözleri yüzünden maskara kullanamayanlar seyrek kirpikleri şikâyetçi olanlar lens kullananlar kozmetik ürünlerine alerjisi olan kadınlar artrit hastaları stresli veya ağır işlerde çalışanlar atletler sporcular profesyonel hayatta sürekli iyi görünmek zorunda olanlar kalıcı makyaja en çok rağbet edenler arasında bulunuyor. Yöntem yüzde estetik açıdan simetri yaratmak isteyenler ve dağılmayan makyajın avantajını kullanmayı amaçlayan kadınlar için de ideal.