Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Böyle toplamak saçları döküyor

  Böyle toplamak saçları döküyor

  Saç boyaları ya da düzleştiricilerinin neden olduğu gibi saçları çok sıkı bağlamak ve örgü yapmak da saç dökülmesine neden olabiliyor.

  Saçları çok sıkı olarak bağlamak örgü yapmak mısır örgüsü şeklinde sıkıca şekillendirmek ve gererek arkadan bağlamak çekmeye bağlı olarak saç foliküllerini kalıcı harap edip saç kaybına neden oluyor.
  Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlhan Serdaroğlu konu ile ilgili bilgiler verdi:
  Kadın tipi saç dökülmesi veya androgenetik alopesi kadınlarda görülen en sık saç dökülme sebebidir ve genelde tahmin edildiğinden daha yaygındır. 35-40 yaşlarında kadınların yüzde 25’inde 40 yaş üzerinde ise yüzde 50‘sinde saçlarda dökülme görülür. Saçları dökülen kadınların yüzde 20'sinde pozitif aile hikayesi yer alır. Genetik tipteki saç dökülmesinde kadın genlerini baba ya da anne tarafından almış olabilir.
  Kadınlarda büyük moral çöküntüsüne yol açıyor

  Toplumda kadınlarda saç dökülmesinin nadir olduğu düşünülse de yüzde 30 kadında yaşamı boyunca en az bir kez saç tellerinde incelme gözlenmektedir. Kadınlarda bu durum yaygın olarak tüm saçlarda görüldüğünden ve erkeklerde olduğu gibi tam kellik yaratmadığından ön saç çizgisi genellikle korunur; bundan dolayı kadın tipi dökülme (incelme ve seyrelme) nadir olarak algılanır. Bu nadir olduğu düşünülen ama kadınların 1/3'ini etkileyen durum kadınların istemediği ve korkulan tam kelliğin sosyal çevre tarafından kabul edilemez olması genellikle saçtaki incelmenin ilk safhalarında dahi kadında büyük moral çöküntüsü oluşturabilir.
  Kadınlar genellikle dökülen ve incelen saçlarını örtmek saklamak isterler; hatta hemcinsleri ile problemlerini paylaşmaz saklarlar. Tüm bu yanlış anlayış ve davranış şekilleri kadın tipi dökülmeleri daha zor vakalar haline getirir.
  Saçlar neden dökülür

  Kadınlarda saç dökülme sebepleri arasında androgenetik kadın tipi saç dökülmesi ilk sırada yer alır. Bunun dışında sık rastlanan saç dökülme sebepleri şunlardır: Hipo ve hipertroidism (saç dökülmesi tiroid disfonksiyonunun erken belirtilerinden birisi olabilir ve tedavi sonrasında saçlarda dökülme durur) polikistik over sendromu (kadınların yaklaşık yüzde 10'unda görülebilen üreme çağındaki kalıtımsal bir yumurtalık hastalığı) hamileliğe bağlı hormonal değişiklikler (hamilelik sırasında geçici olan saç kaybı sonrasında düzelir) menopoza bağlı hormonal değişikliler (menopozun başlamasıyla saç dökülmeleri görülebilir ve menopoz sendromlarını düzelten ilaç tedavileriyle dökülmeler de azalır ve yok olur). Menopoza giren kadınların yaklaşık yüzde 80’inde saçlarda incelme görülebilir.
  Bu saç modellerine dikkat

  Kadınlarda saç kırılmaları saçlarda incelme ya da dökülme olarak yanlış anlaşılabilir. Kırılmanın sebepleri saç düzleştiriciler saç yumuşatıcılar sık saç boyanması ve kalıcı fönler (brezilya fönü vs. gibi düzleştirici ya dalgalandırıcı) olabilir. Ayrıca saçları çok sıkı olarak bağlamak örgü yapmak mısır örgüsü şeklinde sıkıca şekillendirmek veya gererek arkadan bağlamak da çekmeye bağlı olarak saç foliküllerini kalıcı harap eder ve saç kaybına neden olur. Bu tür saçın üzerinde stres yaratarak zarar veren saç modellerinden kaçınmak gerekli.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Başı da ağrıtıyor.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bir kadında en sevdiğim saç toplama tarzı yukardaki 2. resimde olanı çok hoş duruyo... = )
  ...Derinlerde Yara Açtın...!
  ...Tuz Bassam Geçer mi...?
  ...Yarın Terziye Gidicem...!
  ...Kalbime Yama Diker mi...?


  ...by AneKToD...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş