Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Bu toplama stilleri saç döküyor

  Bu toplama stilleri saç döküyor

  Bazen mevsimsel bazen de hormonel ya da genetik olsa da saçları çok sıkı olarak bağlamak da saç dökülmesini etkiliyor.


  Saçları çok sıkı olarak bağlamak örgü yapmak mısır örgüsü şeklinde sıkıca şekillendirmek ve gererek arkadan bağlamak da çekmeye bağlı olarak saç foliküllerini kalıcı harap eder ve saç kaybına neden olur (traction alopecia). Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op.Dr.İlhan Serdaroğlu konu ile ilgili bilgiler verdi.
  Genetik olabilir

  Op.Dr.İlhan Serdaroğlu ”Kadın tipi saç dökülmesi veya androgenetik alopesi kadınlarda görülen en sık saç dökülme sebebidir ve genelde tahmin edildiğinden daha yaygındır. 35-40 yaşlarında kadınların %25’inde 40 yaş üzerinde ise %50 ‘sinde saçlarda dökülme görülür. Saçları dökülen kadınların %20 sinde pozitif aile hikayesi yer alır. Genetik tipteki saç dökülmesinde kadın genlerini baba ya da anne tarafından almış olabilir” dedi.
  Op.Dr.İlhan Serdaroğlu ”Toplumda kadınlarda saç dökülmesinin nadir olduğu düşünülse de %30 kadında yaşamı boyunca en az bir kez saç tellerinde incelme gözlenmektedir. Kadınlarda bu durum yaygın olarak tüm saçlarda görüldüğünden ve erkeklerde olduğu gibi tam kellik yaratmadığından ön saç çizgisi genellikle korunur; bundan dolayı kadın tipi dökülme (incelme ve seyrelme ) nadir olarak algılanır” diye belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: ”Bu nadir olduğu düşünülen ama kadınların 1/3 ünü etkileyen durum kadınların istemediği ve korkulan tam kelliğin sosyal çevre tarafından kabul edilemez olması genellikle saçtaki incelmenin ilk safhalarında dahi kadında büyük moral çöküntü oluşturabilir. Kadınlar genellikle dökülen ve incelen saçlarını örtmek saklamak isterler; hatta hemcinsleri ile problemlerini paylaşmaz saklarlar. Tüm bu yanlış anlayış ve davranış şekilleri kadın tipi dökülmeleri daha zor vakalar haline getirir” dedi
  Androgenetik tip dökülme ilk sırada

  Op.Dr.İlhan Serdaroğlu ”Kadınlarda saç dökülme sebepleri arasında androgenetik kadın tipi saç dökülmesi ilk sırada yer alır. Bunun dışında sık rastlanan saç dökülme sebepleri şunlardır: Hipo ve hipertroidism (saç dökülmesi tiroid disfonksiyonunun erken belirtilerinden birisi olabilir ve tedavi sonrasında saçlarda dökülme durur); polikistik over sendromu (kadınların üreme çağında yaklaşık %10 unda görülebilen kalıtımsal bir yumurtalık hastalığı); hamileliğe bağlı hormonal değişiklikler (hamilelik sırasında geçici olan saç kaybı sonrasında düzelir); menopoza bağlı hormonal değişikliler (menopozun başlamasıyla saç dökülmeleri görülebilir ve menapoz sendromlarını düzelten ilaç tedavileriyle dökülmeler de azalır ve yok olur). Menopoza giren kadınların yaklaşık %80’inde saçlarda incelme görülebilir” diye ifade eti.
  Saç toplama stilleri de saç dökülmesini etkiliyor

  Op.Dr.İlhan Serdaroğlu son olarak sözlerine şunları ekledi ”Kadınlarda saç kırılmaları saçlarda incelme ya da dökülme olarak yanlış anlaşılabilir. Kırılmanın sebepleri saç düzleştiriciler saç yumuşatıcılar sık saç boyanması ve kalıcı fönler (brezilya fönü vs gibi düzleştirici ya dalgalandırıcı) olabilir. Ayrıca saçları çok sıkı olarak bağlamak örgü yapmak mısır örgüsü şeklinde sıkıca şekillendirmek ve gererek arkadan bağlamak da çekmeye bağlı olarak saç foliküllerini kalıcı harap eder ve saç kaybına neden olur (traction alopecia). Bu tür saçın üzerinde stres yaratarak zarar veren saç modellerinden kaçınmak gerekli” dedi.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart  Bu tarz lastiklerden de uzak durun kızlar metalli olanlar yani.
  Zarar vermekten başka birşey yapmıyorlar. Buna gerek duymadığım sürece klips tokayla topluyorum saçlarımı.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Saçımı toplarsam yazın sıcakta bunaldığımda toplarım. Normalde hep salıktır.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ben de saçımı toplamayı sevmem.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş