Doğal Yöntemlerle Saç Rengini Açma !

Merhaba arkadaşlar Sağlığın habercisi saçlar bayanlar için ayrı bir önem taşır. Ancak saçlara uygulanan bazı işlemler saçların yıpranmasına neden olabilir.Bu yüzden birçoğumuz doğal saç rengimizi boya türü işlemler ile yıpratmak istemeyiz.


Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Saç renginin açık olmasını isteyen bayanlar saçlarını yıpratmadan doğal yollarla saç rengini açabilir. Bu sayede hem saçlar daha sağlıklı hem de daha güzel bir görünüme sahip olur. Saç rengini açmak için yapılması gerekenler çok basittir. Bende sırf bu yüzden saçımı tüm boya yaptırmıyorum . Hem doğallığı kaçmasın hemde saçım çok yıpranmasın diye.. Günlük hayatta çok sık kullanılan limonun saç rengini açmakta da çok iyi olduğu gözlenmiştir. Sadece yapılması gereken limon ve suyu karıştırmaktır. İki adet limon suyunu sıkın ve bunu 1 litre suya karıştırın.Duştan çıkmadan önce bu limon suyu ve karışımıyla saçlarınızı durulayın. Ardından bir süre güneşte bekletilir.(en az 1-2 saat)
Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]Hem saç rengini açmak hem de saçlara güçlülük kazandırmak için
; 3/4 fincan zeytinyağı 1/2 fincan bal ve 3 yemek kaşığı limon suyunu karıştırın. Saçlarınızı suyla durulayın havluyla kurulayın ve daha sonra az bir karışımı tarakla saçlarınıza yedirin. Ardından saçlarınızı yarım saat plastik bone ile sarın ve bekleyin. Daha sonra şampuanlayarak durulayın.


Kumral saçlar için; 1/2 fincan kurutulmuş adaçayı 1 tatlı kaşığı karanfil 1 çorba kaşığı kına 2 fincan su gereklidir. Adaçayı geceden kaynar suya konulur ve ertesi gün süzülür. Kınayla karanfil karıştırılır ve içine macun halini alacak kadar adaçayı losyonu katılır. Saçlar yıkanarak kurutulur. Arından hazırlanan karışım düzgün bir şekilde saç diplerine ve yanlarına tarak yardımıyla uygulanır. Sonra saçlar taranır. Koyu renk istiyorsanız 2 saatten fazla bekletmelisiniz. Eğer açık renk istiyorsanız 30 dakika bekletmeniz yeterlidir.

Bekletildikten sonra saçlar sıcak suyla çalkalanır. Saçınızın açık bir renk ya da daha koyu bir renk aldığını göreceksiniz.


Saç rengini açmak için papatya suyu da iyi bir renk açıcıdır. Üstelik hazırlanması da çok kolaydır. Paket halinde satılan papatyaları bir litre suyun içine atarak kaynatın. Soğuduktan sonra suyunu süzerek saçlarınıza uygulayın. Saçlarınızı güneşte bir süre bekletin. Saçlarınız 1–2 ton açıldığını göreceksiniz. Ceviz yaprağı saçları açmakta ve parlaklık vermede yardımcıdır. Bunun için ceviz yaprakları kaynatılır. Bir müddet demlendikten sonra süzülür ve saçlara uygulanır. Saçlara hem parlaklık hem de güçlülük verir. Koyu renklere parlaklık vermek için iki tutam çay kaynatılır. Bir saat bekletildikten sonra süzülür ve saçlara sürülür. Saçın rengine göre parlaklık sağlanır.

Eğer ben saçımı boyatmak istemiyorum ama renginde değişiklik olsun istiyorum diyorsanız bu doğal yöntemlere başvurabilirsiniz. Ve size güzel bir öneri daha sun-in diye doğal saç açıcı bir sprey var yazın güneşlenirken saçınıza sürüp güneşlenebilirsiniz. Birçok doğal saçlı insanlar bu sun-in spreyi kullanarak saçlarını 1-2 ton açabiliyorlar.. Sun-in ile daha detaylı bilgiye Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ] ulaşabilirsiniz...
Sevgiyle Kalın ツツ


Alıntıdır.