Kaş Nasıl Kalınlaştırılır?


Daha kalın boşluksuz ve istediğimiz şekilde kaşlara sahip olmak biz bütün kadınların hayali sanırım. Bunun için kalıcı makyajla kaşlarına dövme yaptıranlar fua yöntemiyle ektirenler var çevremde. Edindiğim izlenim harcanan ciddi boyutta paralar sonrasında çoğunlukla pişmanlık. Aslında bir kaç deneme yanılma araştırması sonrasında kaşınızın rengine uygun kaliteli kalem ve farı bularak ertesinde de biraz pratikle siz kendiniz dilediğiniz kaşı yaratabilirsiniz.

Thebeautydepartment.com’da adım adım çok güzel bir şekilde kaş doldurma işlemini fotoğraflamışlar. Ben de sizinle paylaşıyorum.

İhtiyacınız olanlar:

Kaş kenarlarını rahat belirleyebilmeniz için size düz bir zemin sağlayacak ince bir cisim. Ben cetvel kullandım.
Kaş renginize uygun hem gerekli yumuşaklıkta hem de gerekli kalıcılıkta bir kaş kalemi. Benim tercihim Sisley’in kaş kalemleri. Sisley Chatain kullanıyorum. Kaş renginiz açıksa daha açık tonları var onları denemenizi öneririm.

Yine renginize uygun bir far. Ben Mac Espresso‘yu kullandım.

Sentetik yapıda ve düz yada açılı bir fırça. Mac 212 kullanıyorum.

Aşağıdaki adımları uygulayarak benim elde ettiğim sonuç … Dış çerçeveyi kalemle belirledikten sonra boşlukları farla doldurmak kalıyor sadece. Benim denemem beni mutlu etti. Umarım siz de dener ve güzel bir sonuç alırsınız.