Regl döneminde de güzelliğinizden ödün vermeyin!
Regl döneminde ciltte oluşan lekeler artan sivilceler ve diğer cilt problemlerini önlemek için tek yapmanız gereken uzmanların tavsiyelerini öğrenmek ve doğru olarak uygulamak!

Artan sivilceler
Sivilceler yüzümüzde regl döneminin başladığının habercisi olabiliyorlar. Bizi rahatsız etmeye başlayan bu sivilceleri sıkmadan regl dönemi öncesinde yüzünüzü düzenli bir şekilde antiseptik solüsyonla temizleyerek bu sorunu azaltabilirsiniz.

Şişkinlik için

Regl döneminde değişen hormonlar nedeniyle vücudun su tutması şişliğe neden oluyor. Uzmanlar alınan sıvıyla atılan sıvı arasında bir denge olması gerektiğini bol su içmenin ve potasyum bakımından zengin meyve tüketmenin faydalı olduğunu söylüyor.

Şekle girmeyen saçlar
Regl döneminin saçları etkilediği bir gerçek. Bu dönemde saçlarınız hem kolay şekil almaz hem de çabuk kirlenerek sizi rahatsız edebilir. Bu dönemde saçınızın kolay şekil almasını istiyorsanız eğer saçınızı her gün saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın.

Soluk cilt

Regl döneminde sıkça rastlanan bir diğer sorun ise hassaslaşan ve kuruyan ciltler. Bu dönemde cildinizin nefes almasını sağlayacak ürünler kullanmaya özen gösterin. Yağ dengeleyici ürünler kullanarak cildinizin yağ salgılamasını düzenlemesine yardımcı olun. Yüzünüzü parlak gösteren ürünleri kullanın.

Artan kırışıklıklar
Bu dönemde göz çevrenizdeki kırışlıklar daha da belirginleşebilir; bu yüzden göz çevrenizin nemli kalmasına dikkat edin ve buraya uygulayacağınız bakımı artırın. Gerektiğinde cildinizin rengine göre aydınlatıcı göz kapatıcısı kullanmak yüzünüzü daha canlı gösterecektir.

Dengeli beslenin

Regl olmadan önceki günlerde bal reçel pekmez çikolata pasta dondurma tatlı gibi basit karbonhidratiçeren gıdalardan kaçınmalısınız. Bu dönemde etkaraciğer balık yumurta süt yeşil yapraklı sebzeler ve kuru meyvelerin tüketimini artırabilirsiniz.

ALINTIDIR.