Şampuanlarda sülfat nedir Saça Zararları nelerdir ?

Sülfat Şampuanlarda Köpürtme amacıyla kullanılan bilimsel olarak da Kanserojen olduğu kanıtlanmış bir maddedir. Bilinen şampuanların çoğu sülfatlı hammaddeler (SLES SLS ALS MLS) ile üretilirler.

SLES'in zararları kamuoyunca bilinmekte bilimsel
makalelere konu olmaktadır. Sadece SLES değil sülfat içeren tüm hammaddeler içlerindeki tuzla birlikte saçı aşındırarak saça zarar verirler. Sülfat kökenli hammaddeler zararları ve saçları aşındırıcı özelliklerinden dolayı bilinçli tüketiciler tarafından artık kullanılmamaktadır.

Şampuanlarda tuz:

Sülfat kökenli hammaddelerle yapılan şampuanlara kıvam vermek için %2-3 tuz kullanılır. Bu oran deniz suyunun tuzluluk oranıyla aynıdır. Dolayısıyla nasıl ki saçlarımız maruz kaldığı deniz suyu ile zayıflıyorsa şampuanlarda bulunan sülfat kökenli hammaddeler
tuz ile birlikte yavaş yavaş saçlarımızı zayıflatır. Bu durum dökülen sönük kırılgan ve cansız saçlar olarak kullanıcılara geri döner.

saçlarınızı korumak istiyorsanız sülfatsız şampuanlar kullanın çünkü sülfatsız şampuanlarda sls cocamide dea dimethicone paraben formaldehit gibi zararlı kimyasallar bulunmaz. sülfatsız şampuanlar
tuz içermez.

Normal piyasa şampuanlarıyla ucuz sıvı sabunların içeriklerini karşılaştırın aynı olduğunu göreceksiniz.

ARGANRain Profesyonel Saç bakım ürünü Saç ve cilt için Eşsiz Olan % 100 Doğal Sertifikalı Argan Yağı İçermesi ve zararlı olan SülfatAlkolTuz Ve Boya gibi maddeler İçermemesi yönüyle Saç Bakımına ve sağlığına dikkat eden kişiler için vazgeçilmez bir Ürün haline geliyor. Ürün Uluslar arası Laboratuvarlarda yapılan DermatolojikMikrobiyolojik ve Alerjen testlerden geçmiştir.

ARGANRain profesyonel Saç Bakım Ürününün geliştirilmesinde kullanılan hammaddelerin tamamı sertfikalı ve etkilidir. ARGANRain ürünleri saçınızı ve saç derinizi besleyerek sağlıklı canlı parlak kaybettiği nemi geri kazandırarak saçınızı en iyi şekilde besleyecek ve etkili bakımını yapacak şekilde formülü özenle geliştirilmiştir.

ALINTIDIR.