Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Lightbulb Yüz Şekillerine Göre Saç Kesim Modelleri

  Yüz Şekline Göre Saç Modeli

  Saçınızı kestirmek istiyorsunuz aklınızda çok güzel bir model var. Ancak bu saç modeli bana yakışır mı? diye de endişeleniyorsunuz. Tek yapacağınız yüz şeklinizin nasıl olduğuna karar vermek. İşte size yüz şeklinize göre saç modelleri:  Saç kestirmek her zaman heyecan vericidir. Çünkü her ne kadar bir model beğenip kuaför koltuğuna öyle otursak da sonuç daima merak edilir. Ama önemli olan yüzümüzün şekline göre bir model seçmek. Gerisi iyi bir kuaförün sihirli parmaklarına kalıyor.

  Saçınızı kestirmek istiyorsunuz aklınızda çok güzel bir model var ve içinizde de bir endişe: Acaba bu saç modeli bana yakışır mı? Endişenizi ortadan kaldırmanın en kolay yolu yüz şeklinizin nasıl olduğuna karar vermek ve ona göre bir model belirlemek. İşte size yüz şeklinize göre saç modelleri...

  Yuvarlak yüz
  Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır. Suratta değişiklik yapmaz. Ama yüzünüzün yuvarlaklığından şikâyetçi iseniz ve bunu biraz olsun inceltmek istiyorsanız saçınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmelisiniz. Böylece saçınız ön planda olup yüzünüzün yuvarlaklığı biraz olsun azalacaktır. Yüzünüzün hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüzü biraz olsun inceltecektir.

  Kare yüz
  Kare yüz yapısı da yuvarlak yüz gibi dengelidir. Sertlik ön plandadır. Kare bir yüze saç kesimi yaparken eğer yüz şeklinizi değiştirmek istemiyorsanız size en uygun olanı yine kare bir kesimdir. Fakat yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak dengelemek istiyorsanız saçınıza yuvarlak modeller kestirmelisiniz. Bunu yaparken saçınıza yuvarlak bir kesimli kâkül ve şakaklarınıza inen saç tutamları yaptırabilirsiniz.

  Dikdörtgen yüz
  Suratta değişiklik yapan ama fazla değiştirmeyen bir yüz şeklidir. Eğer yüzünüzü biraz kısaltmak amacı ile kesim düşünüyorsanız çene kemiğini geçmeyecek şekilde kesim yaptırabilirsiniz. Şakak kemiğini örtecek şekilde kesilen kesimler ile dengeli uyumlu saç modellerine sahip olabilirsiniz.

  Ters üçgen yüz
  Surat yapısını tamamen değiştirebilen yüz şeklidir. Bu tip yüz şekillerinde daha modern kesimler yapmak mümkündür. Makyaj için ise en elverişli yüz biçimidir. Kişileri çok enerji dolu gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiştirmeden daha bir güçlülük katmak istiyorsanız saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek saç tepesine yoğunluk vererek kesilen saç modellerini tercih etmelisiniz. Ama kendinize biraz dengeli uyumlu ve yumuşak bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız tam tersi enselerde daha çok yoğunluğu olan ve saçın tepesine doğru yoğunluğu azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.

  Üçgen yüz
  Saç şeklinde daha negatif olan bir yüz biçimidir. Kişileri enerjisi zayıflamış ve yorgun gösterir. Bu tip yüz şekillerinde negatif olan yüz biçimini saçınıza verilecek pozitif enerji ile dengelemelisiniz. Bunu enselerde saçı azaltarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru yoğunluğu arttırarak yaptırabilirsiniz. Küçük kare kesimler yaptırabilirsiniz.

  Baklava yüz
  En meşhur yüz biçimidir. Bu yüz biçiminde saçınıza uzun kısa düz dalgalı kâküllü modelleri uygulayabilirsiniz. Sadece bunları uygularken kuaförünüz ile diyalog kurarak boyunuza kilonuza ya da yüzünüzde nerenin ön planda nereniz arka planda kalmasına karar vererek saç modelinizi bulmalısınız.

  ALINTIDIR.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Victoria Beckham’ın çene hizasında olan önü uzun arkası biraz daha kısa saçını herkes denedi. Acaba herkese bu model gidiyor mu?

  Yüz şekline göre saç kestirmek çok önemli. Dergilerde beğenilen ünlülerin saçı kuaförlerde hemen adapte ediliyor. Ancak her ünlünün her saç modeli herkese yakışmıyor.

  Kuaföre elinizde fotoğrafla koşmak yerine yüz şekline göre uygulabilecek modellere bir göz atın.

  Yüz şeklinizi anlayabilmek için; Önce saçınıza bir bant takın. Saç çizginizi ve çene yapınızı inceleyin. Eğer yardımı olacaksa bir göz kalemi ile şekli çizebilirsiniz. Bu durumda kendinize dürüst davranmanız sonuç için önemli. Hangi yüz şekline olursanız olun yakışacak bir model vardır.

  Kalp şeklindeki yüzler
  Nasıl anlarsınız: Geniş alın ve dar çene.
  Bu şekle en çok giden modeller: Çene hizasında ve çok kısa olan saçlardan uzak durun. Kalp şeklini düz hale getirmek için alına düşen yan kaküllerden faydalanın. Katlı kesimler göz yanılsamasına sebep olacak ve dar çeneyi biraz yumuşatacaktır.

  Kalp şekilli ünlüler:

  Reese Witherspoon: Katlı saçlarını yana ayırıyor. Kakülümsü perçemleri yana doğru tarıyor.
  Christina Ricci: Yüzünü çerçeveleyen kaküllü bir model kullanıyor. Uzun katları uyguluyor.
  Jenny Maccarthy: Alnı yarıdan kesen uzun bir parça çenesine kadar geliyor.

  Kare yüzler
  Nasıl anlarsınız: Köşeli çene kemiği ve belirgin saç çizgisi.
  Bu şekle en çok giden modeller: Yüzü çerçeve içine alan katlar ve tek tarafa ayırmak köşeli yüzleri yumuşatır. Elmacık kemiğini öne çıkartmak gerek böylece köşeli yüz daha az sert görünecektir.

  Kare şekilli ünlüler:
  Gwyneth Paltrow: Yana taranmış saç kamuflaj vazifesi görüyor. Uzun akan şaçlar kare şeklini kapatıyor ve daha az belirgin yapıyor.
  Jennifer Garner: Karışık uzun dalgalar yüzü çerçeveleyen katlar dolgun bir görünüm veriyor.
  Selma Blair: Bol katlı kısa saç öne düşen perçemlerle yüz hatlarını yumuşatıyor.

  Yuvarlak yüzler
  Nasıl anlarsınız: Alın ile yüzün alt tarafı aşağı yukarı aynı genişliktedir belirgin yanaklar vardır.
  Bu şekle en çok giden modeller: Yuvarlak yüzlü kadınlar toparlaklığı en aza indirgeyebilirler. Ya ortadan ya da ortanın biraz yanından ayrılan katlı saçlarla yüzü çerçeve içine alabilirler. Yüzün yanlarından uçuşan saçlar yanakları kapatacaktır.

  Yuvarlak yüzlü ünlüler:
  Jennifer Hudson: Düşen dalgalı kısa katlar yüzün kenarını kapatıyor. Saçın geri kalanının hacimli olması yanakları inceltiyor.
  Cameron Diaz: Dalgalı ya da düz yüzün kenarını kapatan saçlar uygulanmış.
  Renee Zellweger: Öndeki daha uzun saçlar elmacık kemiklerini ortaya çıkartıp yuvarlaklığı yumuşatıyor.

  Oval yüzler
  Nasıl anlarsınız: Alın ile yüzün alt tarafı aşağı yukarı aynı genişliktedir yanlar uzundur.

  Bu şekle en çok giden modeller: Çoğu model oval yüz şekline gidecektir. Kalp yuvarlak ve kare yüzlerin hepsi ilüzyonla ovale yaklaştırılıyor. Dolayısıyla en şanslı yüz şekli ovaldir.

  Oval yüzlü ünlüler:

  Beyonce: Düz saçtan dalgalıya kadar her model rahatlıkla uygulanabilir.
  Kate Winslet: Katsız dümdüz kesim dalgalı olarak kullanılabilir.
  Eva Longoria: Çene hizasında kesilmiş yandan ayrılan saçlar dalgalı ya da düz kullanılabilir.

 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Saç stilistleri 'bazı yüz şekilleri vücut tipleri ve saç tipleri kendi stil ve kesimlerini belirler' diye belirtiyor. Eğer ince telli ve az saçınız varsa profesyonel bakımlı bir görüntü istiyorsanız kuaförünüz kısa saçı önerecektir. Eğer istediğiniz bu değilse bunu mutlaka söyleyin. Yaşam tarzınıza ve yüzünüze giden kesimi bulmak için kuaförünüzle konuşmanız ve kendinizi rahat hissetmeden makasın kesmeye başlamaması tavsiye ediliyor.

  Parlak ve sağlıklı saçlar için


  Eğer saçlarınızı bir kuyruk ya da topuz yapıyorsanız parlaklık verici köpük kullanın. Eğer kısa erkek gibi bir kesimse ve bunu daha kadınsı hale getirmek istiyorsanız ekstra parıltılar sorunu çözer. Orta boy saçları bigudi ile hareketlendirerek hacim ve biraz tatlı kıvrım ekleyin. Eva Gardner bu parıltı kız görüntüsünün orta boy saçlı en mükemmel örneğidir. Uzun saçınızın parlak ve hareketli olması için tek yapmanız gereken uçlarından kestirmek. Gwyneth Paltrow’un saçları gibi sağlıklı ve güçlü saçlar için düz modelleri tercih edin. Ayda bir sıcak yağ bakımı uygulayın. Eğer daha fazla saça ihtiyacınız varsa en kaliteli saç kaynaklarına ya da karışımlarını tercih edin.

  Saç stilistleri kişileri yüzlerine göre 7 kategoriye ayırıyor

  Yuvarlak: Yüzünüz uzunluğu kadar geniştir. Ölçüm bilimsel olarak eşit olmak zorunda değil. (Drew Barrymore örnektir.)

  Oval: Yüzünüzün uzunluğu genişliğinin 1.5 katıdır. (Sharon Stone).

  Dikdörtgen: Yüzünüz uzunluğundan daha geniş. (Kirstie Alley).

  Kalp: Geniş elmacık kemikleri ve/veya alın ve daha dar çene. (Naomi Campbell).

  Üçgen: Kalp şeklinin ters çevrilmiş hali. Örneğin dar elmacık kemikleri ve alın daha gemiş çene.(Kathy Ireland).

  Kare: Yüzünüzün genişliği ve uzunluğu aynı ölçüde ve çeneniz kare. (Demi Moore).

  Elmas: Çene ve alnınız az çok eşit boyutta ancak yüzünüzün en geniş kısmı elmacık kemikleriniz. (Sophia Loren).

  Yüzünüzün şekli nasıl?

  Eğer yüz şeklinizi bulmakta güçlük çekiyorsanız uzmanlar iki öneri sunuyor. İlki alnınızı elmacık kemiklerinizi ve çenenizi ölçün (evet doğru duydunuz ölçün.) Neyin neden geniş olduğunu hemen göreceksiniz. Diğeri bütün saçlarınızı bir saç bantıyla geriye atın ve bir rujla yüz şeklinizi aynaya çizin. Geri durun ve aynadaki eskizinize bakın. Bir kere bunu öğrendiğinizde hangi görünümü istediğinize karar verebilirsiniz.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Omuzlara kadar

  Omuzlarda kesilen saçlar kadınlara asil bir görünüm veriyor. Saçlarınız dalgalıysa omuz hizasından daha kısa bir kesimi düşünmeyin. katların önde değil arka kısımda olmasına dikkat edin. Omuzlarınız geniş yüzünüz uzun ise bu kesim size yakışabilir.

  Maskülen

  Küçük erkek çocuğunu andıran kesimin en bilinen örnekleri Rihanna ve Katie Holmes.. Minyon yüz hatlarına sahip kadınlara önerilen bu kesim kızıl ve kahve renkli saçlara da çok yakışıyor. Yüz hatları belirgin oval ya da kare olanlara da oldukça yakışan model için yüz şekli çok önemli..
  Bob

  Yuvarlak yüzlü kadınlar dışında genellikle her yüz ve saç tipine uygun bu kesim daha çok minyon yüzlü kadınlara öneriliyor. Bob kesim için güzel bir vücuda sahip olmanız gerek yoksa size biraz kilolu gösterebilir. Kare yuvarlak yüze ve keskin hatlara sahip kadınlara yine de önerilmiyor.

  Uzun ve dalgalı

  Saçları çok olmayan her kadına yakışan bu modeli genellikle sarışınlar tercih ediyor. Uzun ve dalgalı saçlara sahipseniz sürekli kestirmenize gerek yok aralardaki katlar saçınıza farklı bir görünüm katabilir. Saç ayırma ise yüz şekline göre yapılmalı. Uzun ve dalgalı saçlar uzun yüzlü kadınlara daha çok yakışıyor. Saçların arka ve ön kısımlarına uçlarda kat uygulanarak bu kesim gerçekleştirilebiliyor.

  Kaküller

  Güçlü kadınların yüz hatlarını yumuşatan kaküller en fazla kaş altına kesilirse hoş görünüyor. Uzun üçgen kakül gözleri vurgular. Koyu renkli saçlarda kakül çok belirgin olmayabiliyır gölge ya da bakır balyajlar uygulanan saçlarda daha dikkat çekiyor. Hemen altını çizelim kaküller bu yıl çok da trend değil.. Yine de kestirmek istiyorsanız ilk 2 hafta sonrasında düzelttirmek için kuaföre gitmelisiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş