Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Question Primer Çekicilik Faktörleri  Primer Çekicilik Faktörleri


  Bunun için seni kimsenin rahatsız edemeyeceği bir odaya git aynanın karşısına geç ve kendine bak. Duruşun nasıl?

  Omuzlar düşük mü?
  Göğüs içe doğru mu?
  Hafif kambur mu duruyorsun?
  Başın? Yere mi bakıyorsun?


  Şimdi başlayalım;

  1. Önce karnını hafif içine çek ve göğsünü abartı olmayacak şekilde kabart. Bu hareketle kendine güven hissinin içinde oluşmaya başladığını anında hissedebilirsin.

  2. Şimdi başını dik tutmaya başla. Fakat tüm bu hareketlerde kendini kasmamaya dikkat et. Gevşek olmalısın.

  3. Omuzlarını hafif geriye doğru götür ve kollarını rahat bir şekilde iki yanda bırak.

  4. Bacakların eğer birbirine çok yakın duruyorsa aralarındaki boşluğu arttır. Daha açık dursunlar.

  Ve şimdi kendine bir bak.

  İşte ARANAN ERKEK olmaya başlıyorsun.

  Senden önümüzdeki günlerde bu şekilde durmaya kendini alıştırmanı ve eski duruşuna döndüğün her zaman bunu farkedip tekrar doğru duruşa geçmeni istiyorum. Eğer dediklerimi yaparsan kısa süre sonra yolda işte okulda seni gören kızların sana karşı tepkilerinin nasıl değişmeye başladığını görebilirsin.

  Tüm bu dediklerimin yanında eğer hareketlerini de (birşeye uzanmak yürümek vs.) daha yavaş hale getirirsen bu senin dışarıdan çok daha çekici bir erkek olarak algılanmana neden olacaktır.

  DENE ve GÖR .
  Bu keşfettiğim zaman beni en çok şaşırtan ve aynı zamanda hayatımı değiştiren nitelikte bir öğretiydi.

  Şimdi bir o kadar önemli olan ve PRİMER ÇEKİCİLİK FAKTÖRÜ ile birlikte kullanıldığında harikalar yaratabilen ikinci önemli ortak özelliğe gelelim.

  Birinci özellik dikkat çeken kızların içinde bize karşı merak uyanmasını sağlayan kısımdı. İkincisi ise daha çok onlarla iletişime geçtiğimiz zaman ne yapacağımız ile ilgili. Yani birinci adım iş görüşmesine çağrılmamız ise ikinci adım ?iş görüşmesinde ne yapmalıyız?ı anlatıyor diyebiliriz.

  İkinci özelliğe sahip insanlar kız erkek farketmeksizin konuşmaların odak noktası sohbetleri yönlendiren kişiler olagelmiş bu özellikleri sayesinde genelde girdikleri grupların liderleri olmuş ve kızlarla ilişkilerde de iletişimi konrol eden tarafta yer almışlardır.

  ?En temel bilgi ? 2?

  Birinci yani en temel özellik duruşumuzla ilgiliydi. Burada yaptığım değişim bana hayatımda varlığının dahi farkında olmadığım yeni olasılıklar olduğunu farkettirmişti çünkü bu ufak değişimle kızların bana bakışının bu denli değişebileceği hiç aklıma gelmemişti. İkinci özelliği kavradığımda ise bana oluşan bu ilgiyi nasıl kayda değer bir şeye dönüştürebileceğimi öğrendim.

  İkinci özellik sözlü iletişiminde etkili olabilme sanatıdır. Evet belki de bu lafı duyduğunda biraz korktun çünkü birçok insan için sözlü iletişimde etkili olabilmek Everest?e tırmanmaktan daha zor.

  İnsanların bilmediği ise aslında iletişimde etkili olmanın hiç de öyle zor bir şey olmadığı. Sana vereceğim birkaç basit egzersizi uygularsan uzun bir süre geçmeden sen dekonuşmaları yöneten insanların ilgi odağı olan birisi haline dönüşebilirsin.

  Bir konuşma esnasında karşı tarafın seni heyecanla dinlemesine konuşmayı senin yönetip konuyu istediğin yöne yönledirebilmene engel olan sadece 2 temel sorun var.

  Bunlardan birincisi konuştuğun konu her ne ise ona duygunu katamamandır. Yani mıymıntı şeklinde konuşmandır. Şimdi çok sevdiğin ve arkadaşlarınla ya da ailenle coşkuyla konuştuğun bir konuyu düşün. Bu konuda konuşurken kendini nasıl hissediyorsun?

  Ses tonun nasıl çıkıyor?
  Karşı tarafın seni dinleyişi bu ses tonuyla nasıl değişiyor?? Şimdi de kendini pek iyi ifade edemediğin bir alanı düşün. Burada nasıl konuşuyorsun? Ses tonun nasıl? Ben sana söyleyeyim; muhtemelen mırıldana mırıldana konuşuyorsun sıkıcı bir ses tonun var ve dolayısıyla karşındaki de seni dinlemekte zorluk çekiyor ve sıkılıyor. Bunu çözmenin çok basit bir yolu var ve onunla ilgili egzersizi biraz sonra sana vereceğim.

  Ama önce ikinci temel sorundan bahsedelim. İkinci temel sorun konuşacak konu bulamamaktır. Kız veya erkek tanımadığın birisinin karşısına geçersin ve bir anda dilin düğümlenir ne diyeceğini bilemezsin ve bunun sonucunda garip bir sessizlik oluşur. Sen kafanın içinde ne diyeceğini bilmemenin paniğiyle boğuşursun ve bu arada da karşındaki ne kadar sıkıcı biri olduğunu düşünüyordur. İşte eğer tam bu anda kızı iş görüşmesine çağırmışsın gibi ona devamlı sorular sormaya başlarsan şansını iyice zora sokar ve bir yandan da onu bezdirmeye başlarsın. Buradan çıkaracağı düşünce senin sıkıcı çok fazla sosyal hayatı olmayan utangaç ve kendini iyi ifade edemeyen birisi olduğundur.

  Evet şimdi gelelim birinci sorunumuza deva olacak egzersizimize. Bugüne kadarki çalışmalarımda ve eğittiğim kişilerde önce mıymıntılığının düzeltilmesinin ve duygularını konuşmalarına katabilme özelliğinin kişiye kazandırılmasının gerektiğini gördüm. Bunun için şimdi sana vereceğim egzersizi günde 3 dakika en az 2 hafta boyunca uygulamanı istiyorum.

  Bu egzersizi gerçek hayatına da uygulmaya başladığında günlük konuşmalarının çok daha etkili olduğunu fark edeceksin. Bu egzersizin amacı kullandığın cümlelere istediğin duyguları
  katabilme ve konuşurken çarpıcı bir etki bırakabilme yetisini sana kazandırmak. Bunun için aşağıda sana vereceğim cümleyi cümlenin üzerinde sana verdiğim duyguyu katarak
  okuyacaksın. İlk başlarda cümleler istediğin gibi çıkmıyorsa da endişelenme zamanla gelişeceksin ve duygularını cümleye yansıtmak senin için çocuk oyuncağı olacak.

  Şimdi yorgun bir öğrencinin isteksizliği ve hayal kırıklığı içinde aşağıdaki cümleyi sesli olarak oku:

  ?Bu kitabı okumam gerek.?

  Can sıkıntısına ve mecburiyet hissine odaklanarak teslimiyetle bir kez daha: ?Bu kitabı okumam gerek.?

  Şimdi biraz dur ve şaşkınlıkla çok önemli bir şey fark etmiş gibi oku: ?Bu kitabı okumam gerek.?

  Evet bu çok önemli gerçeği fark ediyorsun hayatının en önemli keşfini yapmış biri gibi bir kez daha: ?Bu kitabı okumam gerek.?

  Ve şimdi de heyecandan yerinde duramayan biri gibi oku: ?Bu kitabı okumam gerek.?

  Hayatında coşkuyu en fazla hissettiğin anlardaki enerjiyle: ?Bu kitabı okumam gerek.?

  ?ve istekle ve arzuyla bir kez daha: ?Bu kitabı okumam gerek.?

  Ve son olarak ne istediğini bilen sakin ama kararlı kendine güvenen biri olarak oku: ?Bu kitabı okumam gerek.?

  Başkalarının bilmediği bir şeyleri bilir gibi kesin bir eminlikle: ?Bu kitabı okumam gerek.?

  Çok güzel? Bu gördüklerin sadece bir örnekti. Bundan sonra kendi seçeceğin cümleleri

  Korku Keşfetme Tehlike
  Eğlence Sakinlik İstek
  Sıkılma Güçlülük Şehvet
  Macera Yorgunluk Zevk
  Şakacılık Üzüntü Merak
  Heyecan Rahatlık vb.
  gibi duygularla okumanı istiyorum.

  Tek tek cümleleri bu şekilde okumayı çözdükten sonra hakkında konuşmayı sevdiğin bir konu seç ve o konuyu bu listeden seçtiğin yeni bir duyguyla anlat. Seçtiğin duygu o konuyla
  ilgili hissettiğin duygulardan ne kadar uzak olursa bu senin için o kadar daha etkili ve seni geliştirecek bir egzersiz olacaktır.

  İşte bu egzersiz sayesinde bir Ferrari kullandığın günü dünyanın en sıkıcı günüymüş gibi anlatabileceğin gibi aslında çok sıkıcı geçen bir sınavı sanki dünyanın en eğlenceli şeyiymiş gibi de anlatabilirsin. Çoğu kişi eğlenceli olayları bile sıkıcı anlatmaktan kurtulamıyor ama sen eğer burada verdiklerimi çalışırsan ve gerçek hayatına geçirirsen bulunduğun ortamdaki en ilgi çekici kişilik olabilirsin üstelik havadan sudan konuşuyor olsan bile? İşte bu egzersizin gücü budur.

  Bunun üzerine ikinci temel sorun olan konuşacak konu bulmayı da öğrendiğinde uzun süren akıcı ve ilgi çekici bir konuşmayı rahatlıkla yapabilen ve böylece kızların tüm ilgisini üzerinde tutabilen bir erkek olacaksın. Sen de kabul edersin ki her ortamda ve her durumda konuşacak birşeyler bulan ve kendisini keyifle dinletmeyi bilen insanlar o ortamın ilgi ve
  çekim merkezleridir. Bu nedenle kolayca konuşacak konu bulmanı sağlayacak olan egzersize sen yukarıda verdiğim egzersizde ustalaştıktan sonra geçmemiz uygun olacak.

  Evet böylece benim hayatımı kökten değiştirmiş uzun yıllar kafamı kurcalayan sorunu çözmemi sağlamış olan ve uyguladığın zaman senin de hayatını kökten değiştirecek olan önemli öğretilere sağlam bir giriş yapmış oldun.

  Sana şu ana kadar anlattığım kadar önemli olan ve ?olmazsa olmaz? diye nitelendirdiğim bir öğreti daha var. Bu öğreti aslında ilk başta anlattıklarımla kıyaslandığında ÇOK ÖNEMLİ kategorisine girmiyor; fakat eğer konunun bu tarafına da dikkat etmezsen kızlarla başarı oranını büyük oranda düşürebilir.

  ?Önemli görünmeyen ama önemli olan detay??

  Şu ana kadar kızların erkeklere bakış açısını PRİMER ÇEKİCİLİK FAKTÖRÜ?nün ne olduğunu ve neden çok önemli olduğunu ve etkili bir iletişimci olma yolunda nasıl adım atabileceğini öğrendin.

  Şimdi anlatacağım konu ise bütün bunların yanında detay gibi görünebilir. Fakat bu onun önemsiz bir detay olduğu anl***** gelmez çünkü bu detaylar da ilk izlenimin bir parçasıdırlar.

  Doğrusunu söylemek gerekirse ben kadın dergilerinin televizyonlara çıkan aşk uzmanlarının çöpçatanların aşk ve ilişkiler hakkında verdikleri bilgilere pek inanmıyorum; çünkü bugüne kadar bunları ne zaman uygulamaya çalıştıysam hep başarısız oldum ve aşık olduğum kızın beni arkadaş olarak görmesi başkası için terk etmesi gibi durumlarla karşı karşıya kaldım. Tüm bunlara rağmen ekranlarda ve dergilerde gördüğüm bu konudaki öneriye katılıyorum.

  Öneri şu:

  - Kendinize özen gösterin.
  - Her zaman temiz kıyafetler giyin.
  - Temiz ayakkabılar giyin.
  - Tırnaklarınız her zaman kısa olsun.
  - Sakallarınız hapishane kaçağı gibi olmasın.
  - Her zaman temiz olmaya özen gösterin.
  - Temiz kokun.
  - Sırt burun vb. kıllarınız varsa onlardan kurtulun.

  Ve eğer bunlara kendi önerilerimi de eklemem gerekirse:

  - Kendine çok abartı olmayan ama modaya uygun bir saç modeli seç. Eğer hala Amerikan traşı oluyorsan veya 1970?lerin İtalyanları gibi geriye doğru uzun kabarık saç modelini tercih
  ediyorsan artık biraz daha günümüze uygun bir saç modeli seçmenin zamanı geldi. - Saat bileklik kolye yüzük gibi aksesuarları takıyorsan abartıya kaçmadan şık olmalarına özen göster.

  - Erkek dergilerinden bir tanesini al ve oradaki kıyafet biçimlerine bak. Aralarında sana uygun olabileceğini düşündüklerini işaretle ve modellerini/tarzını aklına yaz. Bundan sonra bu tarz alışveriş yapacaksın.

  İşte eğer bu detaylara da gereken özeni gösterirsen diğer unsurlarla da birleştiğinde aranan erkek olma kavr***** bir adım daha yaklaşacaksın. Dediklerimi uygularsan bu gerçekten de çok zor değil.

  ?Kızları etkileyen bir erkek olmak rastlantı değildir.?

  Bazı erkekler kızları etkileyen özelliklere sahiptir. Onları farklı kılan özelliklerin ne olduğunu anlamadığın sürece suçu kadere atabilirsin; ama etkileyici bir erkek olmanın sırlarını öğrendikçe aynı gücü kullanmak senin elinde.

  Kızları kolayca etkileyen erkekler bilirler ki kendi şanslarını kendileri yaratırlar.

  Kızları kolayca etkileyen erkekler bilirler ki kızlar da en az erkekler kadar güvensizlikler ve tereddütlerle boğuşurlar.

  Kızları kolayca etkileyen erkekler bilirler ki kızlar da en az erkekler kadar karşı cinsle güzel bir ilişki kurabilmek için yanıp tutuşurlar.

  Gördüğün kızlara bak onları incele takip et. Nasıl giyiniyorlar? Çarpıcı elbiseler kısa etekler? Her durumda zaman ayırıp yaptıkları makyaj? Neden? Kimin için? Ne için? Emin ol
  sadece diğer kızlara gösteriş olsun diye değil? Kızlar erkekler tarafından etkilenmek ister. Kızlar da erkekleri etkilemek ister. Casanova kızlara kendini etkileme fırsatı verir.

  Ve en ilginci baştaki sorumuza dönersek; ?Erkek arkadaş arayan kızların kız arkadaş arayan erkeklere oranı nedir??

  Garip ama gerçek; Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde erkek arkadaş arayan kız sayısı kız arkadaş arayan erkek sayısının 2 katından fazla!

  Onları daha fazla bekletmek olmaz?

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Bunun devamına nasıl ulaşacağız 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Alıntı ismailzdoan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  Bunun devamına nasıl ulaşacağız
  Devamı sizin kabiliyetinize bağlı.

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Şaka mı bu yazı. Çok güldüm gerçekten..

  Hiçbir şey zekadan daha önemli değil erkekler. En fazla salak kızlar bakar size.
  Cüzdana önem veren kızlarda var onları tiplede ayarlayamazsınız. (:


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Sekonder çekicilik faaliyetleri haftaya seçkin bayilerde Tükenmeden alın

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş