Sıcak yaz günlerinde makyajınızın akmadan yüzünüzde kalması için pratik öneriler.

Sıcak havanın nimetleri saymakla bitmez. Gündüz deniz ve kumun; gece ise konserlere eğlencelere festivallere katılmanın tam zamanıdır bu havalar. Tüm bunları yaparken güzel görünmeyi de ihmal etmemek lazım tabii...Giyinmek saçları yapmak tamam da bu sıcaklara makyaj dayandırmak zor değil mi? İşte Evoria’dan akmayan makyajın sırları:

Renkli nemlendiricilerle fondöten kullanmadan kusursuz görünün
Makyaj yaparken fondöten sürmeden önce nemlendirici sürülmesi tavsiye edilir. Ama fondötenin altına nemlendirici sürmek fondötenin akmasına sebep olur. İşte çare: Renklendiren nemlendirici. Sadece renklendiren bir nemlendirici ile fondöten sürmeye gerek kalmadan makyaj bazı halledilebilir. Üstelik renkli nemlendiriciler tüm cildin rengini eşitleyerek güneşlenirken yüzde oluşan farklı tonları da sorun olmaktan çıkarır. Oyüzden sarışın ve açık renkliler için light/medium kumral ve esmerler için medium/dark çeşit nemlendirici kremleri öneriyoruz.

Gözlere hafif ama gösterişli bir makyaj yapın
Akmayan makyaj için kullanılacak far ise kremsi yapıda olmalıdır. Zaten bronzlaşmış olan cilde çok yoğun renkler kullanmak yerine pırıltısı yoğun tek bir renk uygulamak bakışları derinleştirecektir. Lame veya dore renklerden kıyafete uygun olanı kullanmak yerinde olacaktır.

Gözün altına ve üstüne uygulanan pırıltılı farlar yeterince gösterişli olacağı için kalem ve eyeliner kullanılması şart değil. Ancak mutlaka çerçeve isteyen bir göze sahip olanlar için suya dayanıklı eyeliner veya göz kalemleri en iyi sonucu verecektir. Göz makyajının etkisi

Yüze bronz allık dudaklara hafif parlatıcı
Zaten bronzlaşmış olan cilde ağır bir allık kullanmamak yerinde olacaktır. Yine pırıltılı bir bronz allık kullanarak makyaj da bütünlük sağlanabilir.