Göz Kalemi Kullanımı

Göz kaleminizi çektiğinizde düz bir çizgi oluşması gerekir. Eğer kırık ya da kalın bir kaleminiz varsa kalem açacağı ile kaleminizi sivrileştirmenizi öneririz. ancak çok sivri olmamasına da dikkat etmelisiniz.
Göz kalemini normal yazı kalemini tutar gibi tutmalısınız. Yazarken hangi elinizi kullanıyosanız göz kalemini çekerken de aynı eli kullanmanız kontrolü arttıracaktır. Diğer elinizle de daha kolay kalem çekebilmek için gözünüzü gerdirebilirsiniz.
Tek seferde düz bir çizgi çekmek zorunda değilsiniz. Tekrar tekrar yaparak da aynı görüntüyü elde edebilirsiniz.

Eyeliner Pen Kullanımı

1. Eğer likit eyeliner kullanıyorsanız mürekkep gibi bir şişesi var demektir. Fırçayı şişeye batırarak fırçaya mürekkebi doldurup uygulayabilirsiniz. Sivri uçlu olanlar tavsiye ettiğimiz modeldir.
2. Çizgiyi çekerken gözlerinizi kapatmanız normaldir ancak gözlerinizi açık tutarsanız çizgiyi çekmeniz daha kolay olacaktır.

3. Eyeliner pen ile de düz bir çizgi çekmek zorunda değilsiniz.

En Sık Yapılan Hatalar

Eğer göz kalemini(herhangi bir türünü) uygularken hata yaparsanız düzeltmeniz çok da zor değildir. Sadece hata yaptığınız bölge üzerine biraz göz makyajı temizleyicisi uygulayın ve parmaklarınızla hafifçe bastırıp ovalayarak düzeltin.

Kalemi çekeceğiniz bölge üst göz kapağınız için kirpiklerinizin köklerinin olduğu bölge ve onun üst kısmı olmalıdır. Alt göz kapağınız için ise gözünüzün iç bölgesine bakan kısmını da çizmeniz gerekir