Kışın demek bayanlar için cilt sorunlarının başlaması anlamına gelir. Kış aylarında nem oranı oldukça düşüktür. Bu nedenle cilt de çatlaklar kırışıklıklar görülür. Kış aylarında tabiki cildinizin pürüssüzlüğünü koruyabilirsiniz ya da pürüssüz bir estetik cilde sahip olabilirsiniz.

Kış aylarında daha çok soğuktan korunmak için kapalı alanlara akın ederiz. Kapalı alanlarda egzama akne benzeri cilt hastalıklarına neden olur. Cilt dış dünyada fiziksel olarak olumsuz etkilenmektedir. Kışın daha çok kuru havaya düşük nem oranına kirli havaya yağmurlara dikkat etmek gerekir. Buna bağlı olarak dışarıda çok fazla vakit geçirmemeye dikkat etmek gerekir.
Kış aylarında sadece fiziksel değil ruhsal olarakta insanlar daha fazla etkilenmektedir. Ruhsal sorunlar ve zararlı alışkanlıklar birleşince cilt kötü bir darbe alır. Derisi kuru olan yaşlılar küçük çocuklar bu dönemden aşırı derecede etkilenir. Bu sebeble nemlendirici krem kullanmanız uzmanlar tarafından tavsiye edilir. Cildinizin ağır darbe almaması için
her gün düzenli olarak sabah ve akşam temizlenmesi gerekir. Elinizi kullanmanız için kullandığınız sabunları asla yüzünüzü yıkarken kullanmayınız. Bu ciddi derecede sağlık problemlerine yol açabilir. Estetik bir görünüme sahip olmak istiyorsanız kullandığınız sabun diş macunu vs. temizlik ürünleri şahısa özel olmalıdır. Yaz aylarında az yağlı nemlendirici
krem kullanmanız önerilir. Kış aylarında ise yağlı nemlendirici krem ve su tüketmenizi tavsiye ederiz. Su tüketme niyeti asla kahve cola gazoz tüketmeyiniz. Bunlar asla su ihtiyacını karşılamaz. Hatta kahve cola benzeri içecekler idrar söktürücüdür. İdrar yapmanızı etkiler. Bunların yerine her gün iki litre su içmeniz tavsiye edilir. Kış aylarında yine özellikle bol bol meyve tüketmeniz önerilir.