Kullanılacak nemlendiricinin yağlı cildi olanlarda hafif olmasına kuru cilde sahiplerde ise yoğun yağ ve nem içermesine önem gösterilmelidir. Kullanılacak olan nemlendiricide güneş koruyucu bulunması güneşten kaynaklanan lekelerin tedavisi açısından faydalıdır.

Yaşlanmayı geciktirmek amacıyla kullanılacak antiaging ürünlerde; vitamin C vitamin A koenzim Q ve meyve asidi içermesine önem verilmelidir. Otuzlu yaşlar bu ürünlerin kullanılmasına başlanması açısından uygun zamandır. Özellikle düzensiz beslenen sigara içen ve yoğun stres altındaki kişilerde antioksidan içerikli kremler önerilmektedir.

Geceleri meyve asitli krem
Meyve asidi içerikli kremler ciltteki ölü tabakanın atılmasını kolaylaştırmanın yanında cilde parlaklık da kazandırırlar. Özellikle gece kullanımları tavsiye edilir. Gündüz kullanılacaklarsa arkasından güneş koruyucu sürülmelidir. Göz çevresinde erken yaşlanma belirtilerinin hafifletilmesi amacıyla dermokozmetik ürün kullanıma başlanmalıdır.

Otuzlu yaşlar peeling uygulamaları için çok uygun bir zamandır. Peeling hem oluşmaya başlayan erken kırışıklıkların yerleşmesini durdurmakta hem de ciltte bulunan lekelerin tedavisini sağlamaktadır. Özellikle derin yerleşimli olduğu düşünülen lekelerde peeling işlemi krem tedavisiyle birlikte iyi bir tedavi şemasıdır.