Yaşlanmaya bağlı olarak veya genetik sebeplerden bazı kişilerin yüzleri olduğundan daha yaşlı gösterecek kadar kırışık ve sarkık olabilir. Kişi yüzünde meydana gelen bu deformasyondan zamanla olumsuz etkilenmeye başlayabilir. Zamanın yüzünde bıraktığı izlerden kurtulmak ve daha genç bir yüze kavuşmak için estetik yüz germe ameliyatı olabilir.

Yüz nasıl yaşlanır?


Yüz bölgesindeki deri zamanla yaşlanır ve derinin yapısındaki elastik olan lifler azalmaya başlar ve ardından da deri altındaki yağ dokusu incelir. Böylece yüz bölgesinde kırışıklıklar ve deri sarkmaları oluşmaya başlar. Sonuç olarak yüz yaşlanma sürecine artık girmiştir.

Estetik yüz germe ameliyatı nasıl yapılıyor?

Yüz germe ameliyatında yaşlanmış olan ve sarkmış olan yüz derisi en uygun noktalardan kesilir ve deri gerdirilerek yukarıya çekilir olması gereken noktalardan dikiş atılmak suretiyle sabitlenir. Estetik yüz germe ameliyatında en önemli nokta yüz mimiklerinin yapılmasını sağlayan sinirlere hasar vermeden yüz germe ameliyatını gerçekleştirmektir.

Yüz germe estetiğinde ameliyat izi kalır mı?

Yüz germe ameliyatında olan ameliyat izleri saçlı derinin olduğu kısımda kaldığı için bakınca belli olmaz.

Estetik yüz germe ameliyatından sonraki süreçte neler yaşanır?

Ameliyat sonrası yüzde morluk ve şişlikler olur ve morluk ve şişlikler ortalama 10 gün içersinde geçer. Normal hayata dönüş için ise 2 hafta beklenmelidir. Bu süreç içersinde ağrı olacaktır ancak doktorun verdiği ağrı kesicileri kullanmak ağrının geçmesi için yeterli olacaktır.

Estetik yüz germe ameliyatı kaç yılda etkisini kaybeder?


Bu sorunun cevabı kişiden kişiye değişir. Zira bazı kişiler yüz gerdirme ameliyatı yaptırdıktan sonra bir daha hiç yüz germe ameliyatına ihtiyaç duymaz. Zira yüzünde deformasyon olmayabilir. Bazı kişilerde ise yüz germe estetiğinden 7 yıl 10 yıl 15 yıl sonra tekrar bir yüz germe ameliyatına ihtiyaç duyabilir. Bu hem kişinin genetik özelliklerine hem de estetik yüz germe ameliyatının yapılışındaki başarı oranına bağlı olarak sonuçlanır.