Gençleştiren Bakımlar

Uzun zamandır ertelediğiniz kararlarınızı uygulamak için bu keyifli Eylül ayını seçebilirsiniz. Hava ne çok sıcak ne çok soğuk tam kendinizi şımartma zamanı!

Sıcak bir banyo dinlenmenin ve gevşemenin en iyi yoludur. Suyun içine besleyicibanyo köpüğü katın ve kendinizi içine bırakın. Teninize ipeksi bir yumuşaklıkkatacaktır.

Boyun ve dekolte bölgeleri bakım yaparken genelde unutulur. Yılların ne kadar çabuk geçtiğini en çok hatırlatan da bu bölgelerdir. Bu nedenle bakımlarını ihmal etmemek gerekir. Bu bölgelere ait özel bakım kremlerini bu bölgeye bir tabaka halinde sürün ve üzerini streç filmle kaplayın. On dakika bekleyip yıkayın.

Karın bölgesi çatlaklarınıza özel bakım ürünleriyle masaj yaparak bu kış onlardan kurtulabilirsiniz. Çimdik masajı karın bölgesini sıkılaştıran harika bir yöntemdir. Vücut yağınızı sürdükten sonra canınızı hafif acıtacak çimdikler atın. Karın bölgenizin tamamı hafif kızarana kadar devam edin.

Sabahları alınan sıcak-soğuk duş tekniği kan dolaşımınızı hızlandırır ve dokuları sıkılaştırır. Ancak işe yaraması için hiç aksatmadan her sabah uygulamanızgerekiyor.

Kalça basen ve bacaklardaki selülitlere karşı masaj eldiveniyle sorunlu bölgeleriniz üzerinde dairesel hareketler çizin. Bu şekilde lenf akışı hızlanır ve sonrasında süreceğiniz anti-selülit kremleri daha etkili olur.