Cildinizin canlılığını yitirdiğini ve mat göründüğünü mü düşünüyorsunuz? Peki en son ne zaman cildinizi ölü hücrelerden arındırdınız?

Cildinizin güzelliğini gölgeleyen ölü hücrelerden kurtulmanın doğal yöntemleri

* Ölü hücrelerden kurtulmak; cildinizin canlı görünümünü ortaya çıkarır kan akışını hızlandırarak hücrelerin yenilenmesini sağlar cildinizdeki biriken kir tabakasını ortadan kaldırır.

* Cildinizi ölü hücrelerden arındırmak için kozmetik peeling ürünleriyle birlikte doğal ve ekonomik yöntemleri tercih edebilirsiniz. Mutfağınızda bulunan ya da kolayca satın alabileceğiniz malzemelerle cildinizi ödüllendirebilirsiniz.

* 1 yemek kaşığı toz şekeri birkaç damla zeytinyağı ile karıştırın. Karışımı; göz ve dudak çevresi hariç tüm yüzünüze sürün.

Hafifçe ovarak uygulayın. 2 dakika bekleyip ılık suyla durulayın ve yumuşak havluyla kurulayın.

* 1 yemek kaşığı yulaf ezmesini; macun kıvamına gelecek kadar ılık suyla karıştırın.

Karışımı; göz ve dudak çevresi hariç tüm yüzünüze masaj yaparak sürün. 2 dakika bekleyip ılık suyla durulayın ve yumuşak hareketlerle kurulayın.

* Cildinize canlılık vermek zinde hissetmek için deniz tuzunun etkili gücünden faydalanabilirsiniz. Doğal ürün satışı yapan mağazalardan alabileceğiniz 1 yemek kaşığı deniz tuzunu birkaç damla suyla karıştırıp masaj yaparak cildinize uygulayın.

* Cildinizin tahriş olmasını önlemek hassasiyetini artırmamak için ölü hücre temizleyici kürleri haftada bir kez kullanmanız yeterli olacaktır.