Pembe Maske Kullanımı

Son zamanların en popüler cilt yenileme ürünü olan pembe maske bir çok ünlü tarafından da yoğun olarak kullanılmaktadır.

Oyuncu Yıldız Çağrı Atiksoy'un uygulattığı pembe maske ile pürüzsüz cilde kavuştuğu iddia edildi. Hatta bir firma bunun üzerinden reklam yaptı.

Bazı güzellik merkezleri ve eczanaler 'Yıldız Çağrı Atiksoy'un cildini güzelleştiren mucize maske' diye bu ürünü pazarladı.

Yıldız Çağrı Atiksoy: "Bir sağlık problemi yaşadım. Bu da cildimi etkiledi. Yüzüm pembe maske ya da kozmetik ürünlerle iyileşmedi. Bir doktora gittim. İlaç ve merhem tedavisi gördüm. İnsanlara maske ya da ilaç satmak için adımı kullanan herkese dava açacağım. Ben maskeyle iyileşmedim demekten yoruldum."

Yıldız Çağrı Atiksoy'un tedavisini yürüten doktor oyuncunun daha önceden maske kullandığını ve bunun yüzünü daha kötü yaptığını söyledi. Atiksoy'un yüzündeki iyileşmenin maskeden değil uygulanan krem ve ilaç tedavisinden olduğunu belirtti.

İşte piyasadaki pembe maske ile ilgili bilgiler:

Pembe Maske Nedir


Yüzdeki kırışıklıklar sivilce ve sivilcelerin sebep olduğu deformasyonları gidermede kullanılan yüz maskesi ve inceltici selülit giderici olarak kullanılan vücut maskesi olmak üzere iki farklı ürün mevcuttur.

Her iki ürün de minimum beş seans olarak uygulanmakta ve cildin yıpranma durumuna göre uygulama sayısı arttırılabilmektedir.

İç ve dış etkenlerin ciltte yol açtığı yaşlanmayı önleyen pembe maske yağ ve nem dengesini düzenleyerek gençlik iksiriniz oluyor.

Yüzünüzdeki ve cildinizdeki su vitamin ve kolajen eksikliğini tamamlayarak tazelik ve canlılık kazandırıyor.

Pembe maske nasıl yapılır?

Yüz Maskesi Kullanımı;


Uygulama yapılmadan önce yüzünüzü sıcak su ile yıkayınız ve iyice kurulayınız.

Maskeyi tüm yüzünüze (tercihen boyun bölgesinde de kullanılabilir) yoğun bir şekilde sürünüz.

30-40 dakika kadar yüzünüzde bekletip tamamen kuruduğundan emin olduktan sonra kalıp halinde yüzünüzden çıkarınız.

Bu uygulamayı beş gün süre ile her gün gerçekleştiriniz. Cildin yıpranma durumuna göre uygulama sayısını 30 güne kadar çıkartabilirsitniz.

İnceltici ve Anti Selülit Maskesi Kullanımı;

Uygulamaya başlamadan önce duş almanız etkilerini arttırmak için önemli bir adımdır.

Maskenizi sorunlu bölgelerinize cildiniz gözükmeyecek kalınlıkta uygulayınız 30 -40 dakikalık kuruma süresini tamamladıktan sonra cildinizden kalıp halinde çıkartabilirsiniz.

Sonuçları tam olarak gözlemleyebilmek için maskeyi beş gün süre ile ara vermeden her gün uygulayınız.

Selülit ve yağlanma oranlarına göre kullanımı 30 güne kadar uzatabilirsiniz.

5 haftada cildiniz hayata kavuşsun

Vücut yorgunluğu hücre metablizmanızı etkilediği için dokularınız yeteri kadar çalışamayabiliyor ve bu durum da ciltte sarkmalara ve cilt bozukluklarına yol açıyor.

Vücut metabolizmanızın düzene girmesi için içten ve dıştan etkiler yaparak daha sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlayan pembe maske 5 haftalık bir kullanımla size tazelenmiş bir cildi hediye edebiliyor.

Pembe maskenin kullanım alanlarından birisini de zayıflama olarak belirtebiliriz.

Özellikle basen bölgelerinde genetik faktörlerin dışında çok tüketim ve can sıkıntısından kaynaklı metabolizma yavaşlaması ve yağ birikimi durumlarına karşın pembe maske sizin yanınızda.

Pembe maskenin bilgisayarlı sistem ile basen bölgelerinize masaj biçiminde uygulanması sayesinde 1 ayda 3 beden zayıflayabileceğinizi belirten uzmanlar uygulama öncesinde bireyin diyetisyenine ve aile doktoruna başvurması gerektiği notunu da ekliyor.

Pembe Maske etkisi

Pembe Maske havanın mevsimsel değişiminden kaynaklanan zararlı etkileriyle ciltte oluşan nem kaybı pullanma hassasiyet kızarıklıklar gibi sorunların giderilmesine yardımcı oluyor.

Hangi yaş grubuna uygulanıyor?

10 yaşındaki kişiye değil ama 15 yaşında akne problemi yaşayan kişilere uygulanabilir. Bu maskemizin özelliği cildi dengeye kavuşturması.

Pembe maskenin içinde ne var?

İçeriğinde doğal bitki kökleri var. Maskenin içinde doğal ısınmayı sağlayan kristal tuzlar bulunuyor. Dolayısıyla hemen ısınıyor. Isınma yeni hücre oluşumunu tetikliyor.