Her yaşın kendine özel güzelliği vardır. Cildinizin yaşına göre ihtiyaçlarını karşılarsanız güzelliğinizin keyfini kesintisiz olarak yaşayabilirsiniz.

Nem kaybına uğrayan cilt sorunlarla karşı karşıya kalır. Cildin üst yüzeyinde bulunan su molekülleri yeterince beslenemediği için koruyucu görevini yerine getiremez. Dış etkenler cilde zarar vermeye başlar. Kırışıklık kaşıntı sivilce siyah nokta kuruma gibi cilt problemleri ortaya çıkar.

Yaşınıza ve cilt türünüze uygun nemlendirici krem kullandığınız takdirde cilt şikâyetlerinizin azalmasını sağlayabilirsiniz. Dünya üzerinde yapılan araştırmalara göre 35 yaş üzerinde nemlendirici krem kullanan kadınların; kullanmayan kadınlara göre ciltlerinin %50 daha sağlıklı olduğu tespit edilmiştir.

20 ve 30’lu Yaşlarda Nemlendirici Seçimi;

20 ve 30’lu yaşlarda bulunan kadınlarda normal ve yağlı cilde sahipse cilt kuruluğu görülebilir. Cildin nem ihtiyacını sağlayacak bitki özlü kremler cildi korur. Onarıcı ve koruyucu nemlendirici krem; cildin en üst yüzeyinde esneklik kazandırır ve kırışıklık riskini azaltır.

30 ve 40’lı Yaşlarda Nemlendirici Seçimi;

Yaşın ilerlemesiyle birlikte cildin yağ bezleri yavaşlamaya başlar ve doğal yağ üretiminde azalma olur. Nemsiz gergin ve donuk görünümlü cilt için kullanacağınız nemlendirici kremin; yumuşatıcı özelliğinin olması gerekir. Bitkisel nemlendiriciler; cildin su deposunu uzun süre uygun seviyede korur.

40 ve 50’li Yaşlarda Nemlendirici Seçimi;

Kuruyan ve doğal nemini kaybeden cildin derinlemesine nemlendirilmeye ihtiyacı vardır. 40 ve 50’li yaşlarda; içeriğinde salatalık limon çiçek özleri bulunan kremleri tercih edebilirsiniz. Bu tür nemlendiriciler cilt hücrelerine nüfuz ederek en az 8 saat boyunca cildin nemlilik ve esneklik kazanmasına yardımcı olur.

50 Yaş ve Üzerinde Nemlendirici Seçimi;

İlerleyen yaşla bağlı olarak cilt hücrelerinin kendini yenilemesi yavaşlar. Sağlık sorunları nedeniyle ilaç kullanımı da cildi olumsuz etkiler. 50 yaş ve üzerinde yoğun nemlendirmeyle birlikte onarıcı yenileyici ve kırışık giderici kremleri tercih etmelisiniz.