DOĞAL MASKELER

Maskeler cildi besler temizler sinirleri gevşetir yağ ve nem oranını ayarlar kasları gerginleştirir kan dolaşımını hızlandırır cilde taze bakımlı bir özellik verir.

Doğal bitki meyve sebze çiçek ve otlardan yapılan maskeler de vardır. Cilt bakımı ve beslenmesi için cildin beslenmesine göre çeşitli maskeler uygulanır. Aşağıda cildin özelliklerine göre bazı maskeler tavsiye edilmiştir. Cildinizi temizledikten sonra kendinize uygulayabilirsiniz. Cilt maskelerini haftada bir uygulamak uygundur. Zamanla daha farklı doğal maskeleri sitemizde bulacaksınız.

NORMAL CİLTLER İÇİN MASKE
Bal Maskesi:
Yüzünüzü önce ılık suyla yıkayıp temizleyiniz. İki çorba kaşığı süzme bal iki çorba kaşığı arpa unu ve bir yumurtanın akını karıştırdıktan sonra yüzünüze sürüp 20 dakika kadar bekleyiniz. Maske iyice kuruduktan sonra önce sıcak suyla sonra da soğuk suyla yıkayarak yüzünüzü temizleyiniz. Bu maske cildinizi besleyip kasların gerginleşmesini sağlayacaktır.

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE
Kil Maskesi:
Üç çorba kaşığı kilin üzerine üç çorba kaşığı sıcak su üç damla zeytinyağı koyarak karıştırınız. Çamuru göz kenarlarına ve dudaklarınıza bulaşmayacak biçimde yüzünüze sürünüz. Cildinizin gerginleşme durumuna göre 10 dakika kadar yüzünüzde tutunuz. Sonra ılık limonlu suyla yüzünüzü temizleyipbol duru suyla yıkayınız. Bu maske özellikle sivilceli ve siyah noktalı ciltlere uygundur. Bu maske en az bir hafta arayla yapılmalıdır.

KURU CİLTLER İÇİN MASKE
Patates Maskesi:
Büyük bir patatesi haşlayıp soyduktan sonra bir fincan süt ve bir yumurtanın sarısı ile püre kıvamında eziniz. Cildinizin dayanacağı sıcaklıktaki püreyi yüzünüze sürünüz. yüzünüzü bir havlu ile örterek 20 dakika kadar bekleyiniz. Daha sonra önce sıcak sonra soğuk hatta buzlu suyla yüzünüzü yıkayınız.