TEMİZLEME SÜTÜ
Yüzdeki gözeneklere dolan kirleri ve makyajı temizlenin en kolay ve ucuz yolu evde doğal malzemelerden hazırlayacağımız karışımlardır. Temizleme sütünü parmaklarınızla ve yuvarlak hareketlerle sürün.

Malzeme: 1 salatalık 1 su bardağı süt Uygulama: Salatalığı rendeleyip 1 su bardağı sütte kaynatın ve süzün. Her gün sabah ve akşam bu karışımla cildinizi silin.

TEMİZLEME TONİĞİ
Tonik ciltte kalmış kir yağ ve temizleyici kalıntılarını temizler ve cildi tazeler. Temizleyicinin ardından sürülür. Aşağıdaki tariflerle hazırladığınız tonikten birkaç damla pamuğa damlatıp silmeden tamponlayarak cildinize uygulayın. Toniklemeden sonra yüzünüze maden suyu püskürtün ve kağıt mendille tamponlayarak kurutun. Sonraki aşama nemlendirme olacak.

a- KARMA CİLTLER İÇİN Malzeme:
Lavanta melisa papatya hatmi çiçeği yarım fincan saf alkol içme suyu

NEMLENDİRİCİ
Nemlendirme çevrenin yol açtığı buharlaşma etkilerinin önlenmesine yardımcı olur.

Nemlendirici cildi düzgünleştirir dolgunlaştırır gözenekleri kapatarak makyaj için iyi bir zemin hazırlar.

Uygulama: Kaynamış suyun içine birer tutam lavanta melisa papatya ve hatmi çiçeği atın 15-20 dakika demlendirip süzün. Saf alkol ekleyin. (Hazırlanan karışım kapalı bir şişede buzdolabında saklayın)

b - HASSAS CİLTLER İÇİN Malzeme: Biberiye gül suyu

Uygulama: Bir çorba kaşığı biberiyeyi 300 ml. gül suyuna karıştırarak karanlık bir yerde saklayın. Bununla her akşam cildinizi temizleyin.

c - KIRIŞIKLIKLAR İÇİN Malzeme: Yarım litre ılık su 1 tatlı kaşığı karbonat

Uygulama: Su ve karbonatı karıştırın. Pamukla cildinize uygulayın.

Malzeme: Havuç zeytinyağı limon Uygulama: Havucu rendeleyin. İçine zeytinyağı ve limon suyu ilave edip yiyin. Bu karışım vücut için çok faydalıdır. Bağırsakları düzene sokar ve cilde nem sağlar