Siyah nokta sorunu çoğumuzun baş belası ve görünümü sivilcelerden daha berbat bir cilt sorunu.Bizzat kendin yaşadığım için bircok araştırma yaptım.Kesinlikle bant kullanmayın ve doktor tavsiyesi olmadan cilt bakım ürünlerini kulaktan dolma uygulamayın.Benim yüzümde cildimi tamamen kaplayacak şekilde siyah nokta mevcuttu.Ve sıktıkca da coğalıyordu.Eğer dediklerimi uygularsanız siyah nokta sorununu kısa sürede atlatacaksınız.

Bu işlem son derece basit;

Cildinize 2 günde bir sıcak buhar uygulayın.Geniş bir kaba sıcak su doldurun ve bir havlu yardımı ile başınızı kapatıp buharı yüzünüze uygulayın.Bu işlemi 7-8 dakika uygulayabilirsiniz.

Bir kase yoğurda 1 adet limonu sıkın ve karıştırın.Hazırladığınız maskeyi cildinize tamamen masaj yaparak uygulayın.Maske cildinizde kuruyacak ve cildiniz maskeyi emecektir.Tamamen kuruduktan 2-3 dakika sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.Bu işlemi cilt probleminize göre göre hafta da en fazla 2 kez uygulayın.

Şimdi diyeceksiniz ki o kadar ilaç ve bakım ürünü var bi işe yaramıyo bu mu işe yarayacak.Evet bende böyle düşünmüştüm.Fakat cildimizin bir yağ dengesi var arkadaşlar.Kullandığımız bakım ürünleri bu yüzden yan etki yapabiliyor ve işe yaramıor.Yoğurt cildimizin yağ oranını dengede tutmaya ve limon cildi temizlemeye ve parlak görünüm kazandırmaya yardımcı olur.Buhar ise gözenekleri acar.

Not:Cildiniz yağlı olduğu için bu sorunu yaşadığınız için kesinlikle nemlendirici kullanmayın.Cildinize uygun sabun ve kremler araştırın.