Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart İyi giden ilişkinin bozulmasına neden olan 7 davranış

  İyi giden ilişkinin bozulmasına neden olan 7 davranış

  Bazı davranışlarınıza dikkat etmez ve kontrolsüz hareket ederseniz ilişkinizin kötüye gitmesine neden olabilirsiniz.

  Yaşadığınız ilişkiyi sağlıklı sürdürebilmek ya da bitirmek sizin elinizde. Çoğu zaman belki de farkında bile olmadan yaptığınız bazı davranışlar ilişkinizi zehirleyebilir. Uzman Klinik Psikolog ve Hipnoz Uzmanı Mehmet Başkak ilişkinizi zehirleyen ve kaçınmanız gereken yedi davranışı anlattı.

  - Kurcalamayı bırakın

  Partnerinizle ilgili bir şeyleri onun haberi olmadan karıştırmaktan vazgeçin. Bir ilişkiye en çok zarar veren şey güvensizliktir.
  Kız/erkek arkadaşınızın e-mailini gizlice okumayın cep telefonunu karıştırmayın internetteki arama geçmişine bakmayın.

  Sevgilinizin Instagram'da hangi fotoğrafları beğendiğini araştırmaktan vazgeçin.

  Sevgiliniz Whatsapp'ta online mi Facebook'ta kime yorum yazmış kim ona yorum yazmış takibinden vazgeçin. Ayrıca bir kadının çantasının asla karıştırılmaması gerektiğini de aklınızdan çıkarmayın. Bir şey size ait değilse uymanız gereken basit bir kural var: Ona dokunmayın. Güvensizlik güvensizliği doğurur.

  Şayet romantik ilişki yaşadığınız biri varsa beraber olduğunuz bu kişiye güvenin. Sevgilinizin sizinle gönül eğlendirdiğini düşünüyorsanız ya da ona güvenmiyorsanız yapmanız gereken şey bu ilişkiyi devam ettirmek için sizi motive eden şeyleri ve güven konusunu gözden geçirmek. Eski sevgililerinizin yaptıkları yanlışlar üzerinden yeni sevgilinizi yargılamayın ve onu cezalandırmayın. Partnerinizin arkasından işler çevirmeyin. Bu sağlıklı bir ilişkide olmaması gereken ve sadece partnerinizin size duyduğu güveni zedelemeye yarayacak bir davranış.

  - Kıskançlık yapmayın

  Partnerinizin beraber olduğu kişi sizsiniz değil mi? Partneriniz ne zaman bir akşamı arkadaşlarıyla dışarıda geçirmek istese ya da iş arkadaşlarından biriyle öğle yemeğine çıksa kıskançlık yaparsanız başka birinin olma ihtimali ortaya çıktığında sizinle sağlıklı bir iletişim kurma yolunu ona kapatmış olursunuz. Gerçekten sakin olun. Güvensizlik duygularınızı kontrol altında tutun. Sevgilinizi kıskanıyorsanız sevgilinize onu kıskandığınızı söyleyin ve bunun nedenlerini açıklamayı deneyin. Bir ilişkide sağlıklı iletişim kurmanın çok büyük öneme sahip olduğunu siz de göreceksiniz.

  - Kavgalarınızı savaşa çevirmeyin

  Bir tartışma anında sevgilinizin kişiliğine saldırı içeren cümleler sarf etmeyin. Bu tür sözler aranızdaki yakınlığa ve sevgiye büyük zarar verecektir. Birbirinizin zayıf yönlerini ve birbirinize ait sırları biliyorsunuz. Kızgınlığa kapılıp kavga anında normalde söylemeyeceğiniz şeyleri söylemek çok kolaydır fakat bu asla kabul edilemez. Tartışma konusu neyse onu anlamaya çalışın birbirinizi dinleyin ve problemi beraberce çözmeye çalışın. Birbirinizin hassas olduğu konuları biliyorsunuz. Bunu bildiğiniz için sevgilinize ne söylerseniz onu incitirsiniz bunun çok iyi farkındasınız ve bunu yapacak gücünüz de var ama asla bu gücü ona karşı kullanmaya kalkmayın. Yaparsanız ilişkinizde artık tamiri mümkün olmayan bir güven kaybına sebep olmuş olursunuz.

  - Eski kavga ve kırgınlıklarınızı gündeme getirmeyin

  İkinizin de kızgın olduğu bir anda partnerinizin üç ay önce söylediği bir sözü şimdi gündeme getirmek halihazırda yaşadığınız problemi çözmeye yardımcı olacak mı? Olmayacak. Partnerinizin geçmişte sizi kızdıran bir dizi davranışını not edip bunları sonradan ona karşı sürekli bir mermi gibi kullanmak sağlıksız bir davranış olmakla birlikte aynı zamanda ilişkinizi zehirleyecek nitelikte. Eski kavgalarınızı ısıtıp tekrar tekrar gündeme getirmeyin. Unutun gitsin.

  - Tehdit etmeyin ya da ültimatom vermeyin

  Kişinin partnerine karşı duygusal terörizm uygulaması asla tasvip edilecek bir davranış değildir. Partnerinizi ayrılmak boşanmak tüm eşyalarını camdan aşağı atmak intihar etmek adam öldürmek ortak arkadaşlarınıza sizin ne kadar kötü biri olduğunuzu anlatmak ya da bunlara benzeyen tehditlerle esir almayın. Bunu gerçekten yapmayın. Eğer bu tehditler size yapılıyorsa da tahammül göstermeyin ve ilişkinizi bitirin.

  - Kirli çamaşırlarınızı sosyal medyada servis etmeyin

  Twitter'da gerçekten biraz safça biraz da saldırganca yapılan aşkın acı çekmek olduğu ya da hayatın hiç adil olmadığı gibi konularla ilgili statü yenilemelerine ya da bazı imalı mesajlara hiç gerek yok. Mesajlarınızın muhatabı olan kişi dahil herkes sizin kimden bahsettiğinizi anlıyor. Sizi üzen bir konu varsa bunu direk sizi üzen kişiye söyleyin. O nedenle sosyal medyaya kirli çamaşırlarınızı servis etmekten vazgeçin. Bunun yerine enerjinizi sevdiğiniz insana olan sevginizi göstermek için harcayın.


  - Sevgilinizin hayatta ihtiyaç duyduğunuz tek şey olduğu düşüncesinden vazgeçin

  Birini hayatta ihtiyacınız olan her şey gibi görmek ona böyle bir önem atfetmek çok güzel çok romantik çok şiirsel ama gerçekte durum böyle olsaydı sonuç felaket olabilirdi. Çünkü tüm mutluluğunuzu hayattaki en kırılgan ve değişken bir varlığa bağlamış olacaktınız; yani başka bir insana. Çiftlerin birbirlerinde boğulmamaya dikkat etmeleri gerekir. Tüm mutluluğunuzun kaynağı olarak bir kişiyi görmek gerçekçi ve adil olmamakla birlikte aynı zamanda tehlikeli de. Başka bir kimsenin omuzlarına bundan daha büyük bir yük yükleyemezsiniz.

  Partnerinizin de sizin de ilişkiniz dışında başka ilgi alanları ve ayrı hayatları olsun. Aynı şeyleri sevmek zorunda değilsiniz. Neden öyle olsun ki? Birinin bir şeyi sevmesini aynı şeyi sevmeden de takdir edebilirsiniz. Ortak ilgi alanlarınız ve isteklerinizin olması ilişkiniz için önemli olsa da her şeyi beraber yapmak zorunda değilsiniz. Siz kimseniz o olmaya devam edin zaten partnerinizin aşık olduğu haliniz de o halinizdir.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Kendinden fazla değer vermeyeksin. Hatta kendinden çok sevmeyeceksin.


  “Laiklik asla dinsizlik olmadığı gibi sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını temin etmiştir.”

  Mustafa Kemal ATATÜRK


 3. #3
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Nerede eski sevgiler? Simdi hersey kolaylastikca sevginin degeri bilinmiyor. Incir kabugunu doldurmayacak sebepler yuzunden iliski bitiyor. O yuzden artik kimsenin sevgisine inanmiyorum. Sevgi emek diyen nesil yok artik. Tamamen duygusal (maddiyata yonelik) iliskiler var. Bahaneler o kadar sacma ki...Hersey yalan dolan!

  Forum Runner

 4. #4
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Herşeyini paylaşmak istiyorsan bu yazılanlar ilşkiyi bitirmez. Gerçek sevgi de herşeye katlanılır. Yeter ki saygı ve güven olsun.

 5. #5
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Hayat çok kısa beya. Buldun mu bitane manita bırakmayacaksın.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş