Etiketlenen üyelerin listesi

 1. #1
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart Bir yastıkta kocamak hala mümkün

  Bir yastıkta kocamak hala mümkün

  Bir yastıkta kocama döneminin yavaş yavaş sona ermeye başladığı günümüzde mutlu evliliğin formülünü bilmek sağlıklı bir yuva kurmanın kapılarını aralıyor.
  Ziyaretçilere link gizlenmiştir görmek için ]  "Bir yastıkta kocama” dönemi artık kapandı! Evliliğin ilk 5 yılında çiftler biz bu işi beceremedik diyerek soluğu mahkeme koridorlarında alıyor. Gönüllülük Eğitmeni ve Yazar İnal Aydınoğlu yeni evlenecek çiftlere"Bir ömür boyu evet!” diyerek atılan imzaların sadece defterde kalmaması için mutlu evliliğin formüllerini paylaştı.

  Boşanmaların çoğu ilk 5 yılda gerçekleşiyor

  Pembe düşlerle birlikte yaşlanmanın hayaliyle başlayan evlilikler özellikle son yıllarda çok hızlıca sona eriyor. Çiftlerin birlikte yaşlandıkları evlilikler "Bir ömür boyu evet!” sözü artık maalesef mazide kaldı. Türkiye İstatistik Kurumu'nun son yaptığı araştırmada bunu doğrular nitelikte. Araştırmanın sonuçlarına göre boşanmaların yüzde 396'sı evliliğin ilk 5 yılı içerisinde gerçekleşiyor. Yine yapılan başka bir araştırmaya göre boşanma oranları evlilik oranlarını katladı.

  Bir ömür sürecek evlilikler hala mümkün

  Evliliklerin bu kadar kısa sürmesinin en büyük nedeni ise çiftlerin birbirine net açık ve anlayışlı olması. İncir çekirdeğini bile doldurmayacak sorunların büyütülmesi egoların ön planda tutulması güç savaşı yapılması ve içten arkadaşlık kurulması evlilikleri bitirme derecesine getiriyor.

  Boşanmaların bu kadar hızlı gerçekleşmesi yeni evlenecek çiftler üzerinde de tedirginlik ve korku yaratıyor. Yaşam sevgi mutluluk gönüllülük kadın-erkek ilişkileri gibi konular üzerine yazdığı kitaplarla tanınan Gönüllülük Eğitmeni ve Yazar İnal Aydınoğlu bir ömür boyu sürecek evliliklerin hâlâ mümkün olduğunu söledi.

  İnal Aydınoğlu "Evlilik aşkın en güzel meyvesidir. Fakat günümüzde meyvenin daha olgunlaşmadan çürüdüğünü görüyoruz. İnsanların birbirlerine olan ihtiyaçları mı azalıyor? Hayır aksine içinde bulunduğumuz bu dönemde her zamankinden daha çok birlikteliğe ihtiyacımız var. Bir yastıkta yaşlanmak birlikte iyi yaşayabilmek için sevgi; evde egemen kılınmalı aşk yaşatılmalı saygı ise hiç elden bırakılmamalıdır.” dedi.

  Mutlu bir evlilik için ipuçları

  - İlişkinin mihenk taşı ilgidir: Sevgi ilgi demektir. İlgiyi sürdürmek ise konuşmak dinlemek anlamak ve anlayışlı olmakla sağlanabilir.
  - Önce arkadaş olun: Bir evin içinde arkadaşlık yoksa ister eş ister anne-baba ister çocuk olunuz yaşamın güzelliği ve sıcaklığı kaybolur. Bir ömrü beraber geçireceğiniz kişiyi ne kadar iyi tanıyor ve onunla ne kadar çok özlüyor ne kadar iyi vakit geçiriyorsanız ilişkinizin ömrü de o kadar uzun olur.

  - Yatak odanız sadece sevgi yeriniz olsun: Ortaya çıkabilecek sorun ve anlaşmazlıkları yatak odanıza taşımayın. Yatak odasına giren sorunlar sorun olmaktan çıkar evliliğin temeline konulan dinamit haline gelir.

  - Sevginin en büyük düşmanı sahip olma duygusudur: Bir insanın sevdiği insana sahip olma arzusu sevgiyi bitirir. Sevgi bir başka insanı köklerinden koparmak değil köklerine değerlerine geleneklerine saygı göstererek kabul etmektir. Sevgi yaşayabilmek için esirgemez bir cömertlik ister. Vermekle paylaşmakla ve karşılığında hiçbir beklenti içinde olmamakla bir sevgi ortamı oluşturulabilir.

  - Konuşun: Eşler arasındaki birçok sorun iyi ve bilinçli bir şekilde konuşulmadığı için çözümsüzlüklere büyük kavgalara boşanmalara neden olur. Yalnızca sorunlu noktaları konuşun. Geçmişi "şimdiniz” haline getirmeyin! En önemlisi de konuşurken yolunuza daima sevgiyi ve anlayışı rehber yapın.

 2. #2
  Ziyaretçilerimize Uyarı!:

  Kullanıcıların Profil Bilgileri Misafirlere Kapatılmıştır. Görmek için KAYIT olmalısınız.~

  Standart

  Ben de bir yastıkta kocuyorum.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler

Bookmarks

Bookmarks

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Mesaj Yazma Yetkiniz Var
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

Giriş