Mutlu başlayan evliliklerin bir kısmı ne yazık ki mutsuz bir şekilde son bulur. Peki bunun nedenleri nelerdir? İşte cevapları…

Tüm beraberlikler mutlu başlar ve çoğu da mutlu devam eder.İnsanların birçoğu da bu mutluluğun ömür boyu süreceğine inanarak evlenmeye karar verirler.Fakat maalesef yapılan bu evliliklerin bir kısmının ömrü çok kısadır ve kısa bir süre sonra mutluluk yerini mutsuzluğa bırakır.Peki evliliğin ilk yıllarında olan mutluluk bir süre sonra neden sona erer?


Bunun en büyük nedenlerinden bir tanesi eşlerin birbirlerine olan saygılarının bitmesidir.Saygı bir ilişkiyi ayakta tutan en temel unsurlardan bir tanesidir.Evlilik sonrasında aynı evde yaşamaya başlayan eşler bir süre sonra birbirlerine tahammül edemez hale gelirler ve bunun neticesinde birbirlerine olan saygılarını yitirerek sürekli kavga etmeye başlarlar.

Bu nedenle evlilikte mutluluğu devam ettirebilmek için yapılması gereken en önemli şey sabırlı olarak karşı taraftan beklenilen şeyleri ona izah etmek ve bu sayede de ilişkinin seviyesini korumaktır.